A pontvadászat éllovasa és sereghajtója találkozott szerda kora délután a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban. Nyilvánvaló volt, hogy a vendég vásárhelyiek toronymagas esélyesei a mérkőzésnek, így a kérdés az volt, mekkora különbséggel nyernek.
A fiatal játékoskerettel rendelkező hazaiak semmiképp nem tudták tartani a lépést a VSK-val, amely már az első negyedben 39 pontot dobott. A folytatásban nem volt éppen ekkora fölényben a vásárhelyi együttes, de tovább növelte óriási előnyét, és már az utolsó játékrész elején átlépte a 100 pontot.
Végül a VSK pontosan dupla annyi pontot szerzett, mint vendéglátója.
A Marosvásárhelyi VSK minden mérkőzését megnyerte az alapszakasz első felében, és maximális pontszámmal vezeti a ranglistát. A hét végén szünet következik a bajnokságban, majd a december 4-ei játéknapon elkezdődik a visszavágó-sorozat. Ekkor George Trif vezetőedző legénysége eddigi legnehezebb mérkőzésére készül, a második helyezett Galaci Phoenix otthonába látogat.
Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, C értékcsoport, 9. forduló:
Kolozsvári Universitatea–Marosvásárhelyi VSK 61–122 (13–39, 17–27, 15–30, 16–26).
A vásárhelyiek pontszerzői: Sánta 23, Martinic 22 (4), Borșa 19 (3), Engi 14 (4), Kalve 14, Onea 10 (1), Solopa 8, Kilyén 7 (1), Ștețca 3, Steff 2, Bölöni.
További mérkőzések a 9. fordulóból:
VSK Csíkszereda–CSM Focșani – szerda 17.00
Bukaresti Aurel Vlaicu–Máramarosszigeti VSK – szerda 17.30
Zsilvásárhelyi ACS–Galaci Phoenix – szerda 17.30
Bukaresti Rapid–Bukaresti Agronomia – szerda 18.00
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!