HIRDETÉS

Két idegenlégióst igazolt a Sepsi-SIC

Bethy Mununga a Dél-Floridai Egyetem csapatától érkezett
Fotó: Facebook/USF Women's Basketball

2022. június 23., 16:02

Zajlik az új szezonra való játékoskeret kialakítása a bajnoki címvédő és kupagyőztes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapatánál.

2022. június 23., 16:02

A háromszéki klub az elmúlt napokban két idegenlégiós érkezését jelentette be, a belga-kongói kettős állampolgárságú Bethy Mununga és a dán Maria Jespersen csatlakozik a Zoran Mikes vezetődző által irányított kerethez. A Sepsi-SIC korábban egy belföldi játékossal, Andreea Mititeluval is megegyezett.

A 24 éves Bethy Mununga az elmúlt három idényben az amerikai egyetemi bajnokságban szereplő Dél-Floridai Egyetem csapatában játszott. Az előző bajnokságban 33 mérkőzésen átlagban 33 percet töltött a pályán, 10,6 pontot szerzett és 11,5 lepattanót gyűjtött. A 183 cm magas játékos belga-kongói kettős állampolgársággal rendelkezik, alacsonybedobóként és erőcsatárként is bevethető.

HIRDETÉS

Maria Jespersen az előző szezonban a spanyol Leganés és az ausztrál Sunbury Jets mezét öltötte magára. A spanyol bajnokságban 27 mérkőzésen 6,2 pontot és 3,9 lepattanót átlagolt, míg az ausztrál pontvadászatban 7 találkozón lépett pályára, ezeken átlagban 25,4 pontot szerzett és 11,6 lepattanót gyűjtött. A 28 éves, 183 cm magas sportoló 2014 és 2018 között szintén a Dél-Floridai Egyetem csapatában játszott, ahol utolsó idényében az amerikai egyetemi bajnokságban 34 találkozón 18,1 pontot és 9,7 lepattanót átlagolt. Az alacsonybedobóként és erőcsatárként is bevethető kosárlabdázó a dán válogatott alapembere, 2020 novemberében az Európa-bajnoki selejtezőben 35 pontot szerzett Románia ellen.

Andreea Mititelu a legutóbbi három évben a Konstancai Phoenix csapatát erősítette. A Nemzeti Liga előző idényében 29 mérkőzésen kapott lehetőséget, 7 pontot és 6,9 lepattanót gyűjtött, míg a Román Kupában 5 találkozón 8,6 pont és 7,4 lepattanó volt az átlaga. A tengerparti együttes a bajnokságban a negyedik helyen végzett, míg a kupában négyes döntőbe jutott. A 21 éves, 180 cm magas játékos a román élvonalban 106 alkalommal lépett pályára, korábban pedig a Nagyváradi CSU-nál játszott.

A klub korábbi közlése szerint Anamaria Pop, Orbán Nikolett és Ștefania Cătinean a következő idényben is zöld-fehérben játszanak.

Az együttestől viszont több meghatározó játékos is távozott, a csapatkapitány Jovana Pasic mellett Brianna Fraser, Shaqwedia Wallace és Daniel Raber sem hosszabbított, de Alina Podar és Anisia Croitoru sem marad a csapatnál.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hatásosnak bizonyult a rengeteg kritika – a FIFA eltűntette Kovács Istvánt a reflektorfényből

Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.

Niczuly Roland: „Diószegi csak a hazugságot terjeszti, hogy én legyek, akin csattan az ostor”

Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.

Székelyhon

185-tel mérték be a rendőrök a két fiatalt, akik menekülés közben a teljesen kiégett autóban vesztették életüket

Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.

`
Krónika

Megnyirbálta a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát, munkabeszüntetéssel fenyegetőznek a dolgozók

Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.

Krónika

CSM-elnök: összeomlik az igazságügyi rendszer, ha 65 évre emelik a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát

A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.

Főtér

Olaszországban bukkant Vlad Țepeș sírjára – állítja a volt Prahova megyei tanácselnök – hírmix

Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.

Ez is érdekelheti

Folytatja a Marosvásárhelyi VSK élén a magyarországi szakvezető

A következő szezonban is Faragó Péter irányítja a kispadról az élvonalbeli bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatát.

Tragédia a hazai kosárlabdaéletben, gyásznapot rendelt el a szakszövetség

Június 24-re országos gyásznapot rendelt el a Román Kosárlabda-szövetség (FRB), miután tragikus buszbalesetben elhunyt a Nagyváradi CSM utánpótlás akadémiájának egyik edzője és több gyerek megsérült.

Fejlődött a romániai kosárlabdázás, de vannak még elvárásaik a székelyföldi klubvezetőknek

Carmen Tocală újabb négy évre kapott bizalmat a Román Kosárlabda Szövetség élén, de az új vezetésben ezúttal sincs magyar képviselet. Szászgáspár Barnabás és Rusz István is bizakodva, de óvatosan fogalmazott a jövővel kapcsolatban.

Sikeres szezont zárt a Kézdi SE lány kosárcsapata

Június 4-e és 8-a között Bukarestben rendezték az U13-ös országos női kosárlabdabajnokság döntő tornáját, melyen a Kézdivásárhelyi SE is érdekelt volt.

Országos döntő-tornán a KSE U13-as kosaras lányai

Szerdától vasárnapig Bukarestben rendezik az U13-as országos női kosárlabdabajnokság döntő tornáját, melyre a Kézdivásárhelyi SE is bejutott. A döntőig vezető útról és az esélyekről Farkas Alpárral, a céhes városi lányok edzőjével beszélgettünk.

Elmaradt az egyenlítés, lejárt a Marosvásárhelyi VSK szezonja

Nagyot küzdött hazai pályán a Temesvári SCM-vel a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság kilencedik helyének megszerzéséért, ám újabb vereséget szenvedett, így alulmaradt a párharcban.

Éltek a lehetőséggel a vásárhelyi kosárcsapat fiatal játékosai

Több alapember hiányában sok lehetőséget kaptak a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának fiatal játékosai a Temesvári SCM elleni idegenbeli mérkőzésen, amelyen meg is hálálták a bizalmat.

Éjjel-nappal támadták a gyűrűt Csíkszeredában

Tizennégy csapat részvételével zajlott a harmadik huszonnégyórás kosárlabda-maraton hétvégén, Csíkszeredában. Míg a játékosok a gyűrűt támadták, az érdeklődők sport- és vállalkozástémájú panelbeszélgetéseken vehettek részt.

A magyar élvonalban folytatja a székely kosárlabdázó

A magyar női élvonalban érdekelt BKG-PRIMA Szigetszentmiklós mezében folytatja pályafutását Biszak Boglárka román válogatott kosárlabdázó, aki játékoskarrierje mellett tanulmányaira is nagy hangsúlyt fektet.

A játékosok jelentős áldozatot hoztak a gyergyói kosárcsapatért

Lezárult a férfi kosárlabda 1. Liga idei szezonja a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares csapata számára. A cél, hogy egyben maradjon a csapat és ősztől is a másodosztályban folytassák.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!