
Az év utolsó mérkőzésén pénteken este közel telt ház előtt fogadta erdélyi vetélytársát a marosvásárhelyi együttes, a találkozót a 9. fordulóból kellett elhalasztani a kolozsváriak európai kupaszereplése miatt. A mérkőzésnek jótékony célja is volt, a kezdés előtt a nézők plüssjátékokat dobáltak a pályára, a klub pedig támogatói segítségével ajándékcsomagokat is készített, mindezeket a nehéz helyzetben lévő gyermekekhez juttatják el.

A VSK két nappal korábban szintén hazai pályán legyőzte a Nagyszebeni CSU-t, köszönhetően annak, hogy az összecsapás végén bejöttek a hárompontos dobásai. A kolozsvári gárda elleni mérkőzés első negyedében is hatékonyak voltak a félkörön kívülről a vásárhelyiek, Gajovic Martinic és Lowrance kosaraival végig vezettek az első negyedben. A folytatásban melléjük Solopa is felsorakozott, a címvédő pedig nem találta az ellenszert a VSK játékára, amely így hat ponttal elhúzott, és Martinic kimagasló teljesítményével a szünetig megtartotta ezt az előnyét.

A szünet után az időmérő rendszer meghibásodása miatt hosszú percekig állt a játék, ez viszont nem zavarta meg a vásárhelyieket, akik továbbra is eredményesen játszottak, és tartották a vezetésüket, de az U-BT játéka is kezdett feljavulni, a harmadik negyed végére két pontra felzárkózott. Ezután pedig a vendégeknek is bejöttek a távoli dobásaik, és mivel a hazaiak többet rontottak támadásban, a javukra fordították az eredményt. A végén már semmi nem jött össze a VSK játékosainak, a kolozsváriak hamar tíz ponttal megléptek, és eldöntötték az összecsapást.

A vásárhelyiek összesen tizennégy hárompontosa sem volt elegendő a bravúros győzelemhez, de figyelembe véve, hogy sérülés miatt több játékosukat is nélkülözték, mindenképpen dicséretes, hogy jelentősen megnehezítették a mezőny legerősebb csapatának feladatát. A bajnokság szünet nélkül folytatódik, a vásárhelyiek január 4-én, szerdán 18 órától a Petrolul Ploiești otthonában vendégszerepelnek.

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!