A marosvásárhelyi csapat a kupasorozat nyolcas mezőnyében leggyengébbnek számító együttest kapta ellenfélként, így komoly esélye van bejutni a legjobb négy közé. A bajnokságban ugyanis a Marosvásárhelyi VSK sokkal jobb eredményekkel rendelkezik, mint a konstancai gárda.
Intő jel viszont, hogy az elmúlt év végén lejátszott egymás elleni meccsük rendkívül kiélezett volt, Sánta Szabolcsék végül hosszabbítás után diadalmaskodtak idegenben.
A marosvásárhelyiek a szerdai játéknap második negyeddöntőjében lépnek pályára a Nagyvárad Arénában, a 19 óra 30 perctől kezdődő mérkőzést – mint ahogyan a teljes döntő tornát – élőben közvetíti a Digi Sport és a Prima Sport tévécsatorna.
„Szeretnénk bejutni a legjobb négy közé, ami reális célkitűzés. Ehhez Konstancát kell legyőzni, utána megnézzük, hogy a lehetőségeinkhez képest meddig tudunk jutni.
– fogalmazott a Székely Sport megkeresésére Faragó Péter, a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője, utalva arra, hogy a kupamérkőzéseken alkalmazott szabálynak eleget téve két belföldi kosárlabdázónak folyamatosan a pályán kell tartózkodnia.
A VSK-nál keretgondok vannak, több alapember is sérüléssel küszködik. A szakember elmondta, közülük a csapatkapitány Sánta Szabolcs játéka kérdéses, de elképzelhető, hogy pályára tud lépni, viszont a két montenegrói légiós, Goran Martinic és Goran Gajovic biztos, hogy nem fognak játszani.
Továbbjutás esetén a marosvásárhelyi együttes jóval keményebb riválissal kerülhet szembe, a Kolozsvári U-BT és a CSO Voluntari közötti összecsapás győztesével találkozhat a legjobb négy között.
„Bravúrra lenne szükség az elődöntőben, mivel mindkét csapat jóval erősebb nálunk. A Voluntari-nak vannak válogatott kosárlabdázói, Kolozsvárnak pedig honosított légiósai.
– mutatott rá Faragó Péter.
A VSK edzője kiemelte, várják a szurkolóikat a nyolcas döntőre, sokat jelenthet a támogatásuk, mert a klub történetében először juthatnak be a legjobb négy közé a kupában, ami nagy dolog lenne a csapatnak.
A szezon egyik leggyengébb teljesítményével rukkolt elé az FK Csíkszereda, ellenfele, az FC Argeș brillírozott, így a listavezető elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Liga rájátszásában.
A rendkívül rossz formában levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára kedvezően alakultak az eredmények a labdarúgó Szuperliga alsóházában, így nem került még nehezebb helyzetbe.
Hiába hívtak mentőhelikoptert is, már nem tudták megmenteni annak az embernek az életét, aki egy traktor és egy fa közé szorult hétfőn délután Erdőszentgyörgy környékén – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Egy megyei hivatal vezetője pedig caragialei magaslatokban mutatta be, hogyan kel lebukni egy rakás kenőpénzzel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!