A záró negyedet nagyon megnyerte, a tengerparton diadalmaskodott a Gyergyói ISK-VSK

Gergely Imre 2024. február 04., 15:29

Konstancán szerepelt a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a férfi kosárlabda Liga I vasárnapi játéknapján. Bodóék a negyedik negyedben hengerelve győzték le a házigazda CSM II. együttesét.

Nem volt könnyű, de elhozták a pontokat Fotó: Leopold Tamás

Fordulatos volt az első negyed, fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyszer sem volt 4 pontnál nagyobb különbség. A játékrészt Olariu kétpontosával 19–17-re nyerte Kercsó Zoltán legénysége.

A második felvonás is hasonlóan indult,a közepétől kezdve a hazaiak fölénye érvényesült, 12 ponttal is vezettek, de a szünet előtti utolsó percben sikerült ebből lefaragni, és így 42–35 volt a félidei állás.

A harmadik játékrészben sem sikerült közelebb kapaszkodni a konstancaiakhoz, a záró periódust pedig 9 pontos hátrányban kezdték Lokodiék. Innen azonban óriásit hajrázott a gyergyószentmiklósi együttes, az első öt percben a hátrányt 10 pontos előnnyé változtatták, köszönhetően Lokodi, Zerkula, Magusar és Bodó egymás után dobott hárompontosának is. A hazaiak 5 perc játék után érték el az első sikeres kosarat.

A remeklés mindkét palánk alatt tovább folytatódott egészen a meccs végéig. A részeredmény 8–32 (!) volt, a végén pedig 73–88-at mutatott az eredményjelző.

„Egy nagyon nehéz, sérülésekkel tarkított héten vagyunk túl. Beszédes, hogy ezen a héten egyszer sem tudtunk 5-5 ellen gyakorolni. A konstancai csapat pár napja nagyarányú vereséget könyvelhetett el az ASE Bukarest ellen, de ott egyetlen profi ligás játékos sem lépett pályára. Ellenünk három is.

Ami egyrészt bosszantó, de ugyanakkor azt mutatja, hogy tisztelnek bennünket az ellenfelek, mondhatni tartanak tőlünk.

Picit görcsösen játszottunk, Raoul Olariu is kisebb sérülést szenvedett, nem jöttek össze a dobásaink, de a végén a szezon legjobb negyedét produkáltuk. A negyedik játékrészt 32–8-ra hoztuk. Gratulálok a fiúknak, ismét megmutatták a karakterüket” – összegzett Kercsó Zoltán edző.

Az ISK-VSK a következő hétvégén két hazai mérkőzést is játszik, szombaton Marosvásárhely, vasárnap Voluntari lesz az ellenfél Gyergyószárhegyen.

Férfi kosárlabda Liga I

Konstancai CSM II.–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 73–88 (17–19, 25–16, 23–21, 8–32).
A gyergyószentmiklósi pontszerzők: Bodó Tamás 23, Lokodi Mátyás 20, Matevz Magusar 19, Zerkula Zoltán 12, László Tamás és Raoul Olariu 4-4, Barabás Gergő, Csillag Előd, Seres Lajos 2-2.