Az utolsó hazai mérkőzését játszotta kedden este az alapszakaszban a marosvásárhelyi együttes, kötelező volt számára a győzelem a tabellán utolsó előtti helyezettel szemben.
Jobban indította a találkozót a házigazda, azonban a vendégek gyorsan felzárkóztak. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a VSK három pontos előnyre tett szert. Aztán a második játékrész elejét nagyon megnyomták a vásárhelyi játékosok, akik 17 ponttal elhúztak, ezzel fölényesen vezettek a szünetben.
A harmadik negyed a hatékony támadójátékról szólt, nyíltsisakos küzdelem zajlott, mindkét fél 31 pontig jutott, így nem változott a különbség. Az utolsó játékrészben Konstanca elkezdte fokozatosan ledolgozni a hátrányát, és a hajrában kétszer is feljött három pontra. A hazai kosarak azonban mindig a legjobbkor érkeztek, így sikerült megőrizni az előnyt, majd erre a végén még rá tudtak pakolni és a száz pontot bőven átlépve megérdemelten nyertek.
A Marosvásárhelyi VSK ezzel a sikerrel megszakította a hétmeccses vereségi sorozatát, az alapszakasz utolsó fordulójában pedig idegenben a Bukaresti Rapiddal játszik.
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!