A végére összeszedték magukat, fordítottak a KSE kosarasai

Csulak Noémi 2022. október 30., 10:29 utolsó módosítás: 2022. október 30., 10:32

A Kézdivásárhelyi SE szombaton a Kolozsvári Universitatea csapatát látta vendégül a női kosárlabda Nemzeti Liga 4. fordulójában. A felsőháromszéki lányoknak sikerült a végére belelendülni a játékba, így megszerezték a győzelmet.

Szoros volt a küzdelem. Korábbi felvétel Fotó: Tofán Levente

A mérkőzés első negyedében a házigazdák öt ponttal maradtak alul, és a szünetig nem tudtak közelebb férkőzni. A folytatásban is szoros volt a küzdelem, majd a végén fordított a KSE, és négy ponttal győzött.

„Nagyon nehéz mérkőzésünk volt, ha a Universitatea nyert volna, akkor sem lett volna meglepő, hiszen több szempontból is jobban játszottak. Úgy érzem, a végén elvettük tőlük a győzelmet, mivel az utolsó két percben figyelmesebbek voltunk és nem hibáztunk. Ezen a mérkőzésen nagyon gyenge volt a dobószázalékunk, ezzel szemben a vendégeknek nagyon jól mentek a távoli dobások” – nyilatkozta Farkas Alpár, a KSE másodedzője.

A Kézdivásárhelyi SE legközelebb november 12-én lép pályára, a Marosvásárhelyi Siriusszal játszik idegenben.