A végén bejöttek a távoli dobások, ezekkel nyert a Sirius

Horváth Bálint Ottó 2022. október 17., 19:50 utolsó módosítás: 2022. október 17., 19:52

Szezonbeli első hazai mérkőzésén a Bukaresti Agronomiát fogadta hétfőn este a marosvásárhelyi női kosárlabdacsapat. Sokáig szorosan alakult az eredmény, aztán a végén a Sirius megszerezte a győzelmet.

Ruxandra Chiș a vásárhelyiek egyik legjobbja volt Fotó: Haáz Vince

Jól indult a találkozó a vásárhelyiek számára, az amerikai Harris kosaraival megléptek, majd ezután a kevéssel a szezon kezdete előtt igazolt honfitársa, Tazsa Garrett első pontjait szerezte a csapat színeiben. Az első negyed végére Chiș triplájával tíz pont fölé nőtt a különbség a felek között.

Ezután viszont az idegenlégiós nélkül játszó fővárosiak szorossá tették a játékot, olyannyira, hogy a szünetig egy pontra csökkentették a hátrányukat.

A folytatásban is a Sirius játszott előnyben, de nem tudta lerázni az ellenfelet, amely a Sepsi-SIC két korábbi játékosa, Kovács Renáta és Anca Sipos hárompontosaival a harmadik negyed végére ismét felzárkózott egy pontra.

Aztán a végéhez közeledve bejöttek a hazaiak távoli dobásai, egymás után négyszer is betaláltak a félkörön kívülről,

Chiș kétszer, Horobec és Lipovan volt eredményes, ezzel lényegében eldöntötték a találkozót, amelyet Harris triplája zárt le.

A Sirius a nyitófordulóban alulmaradt a Brassói Olimpiával szemben, az Agronomia ellen azonban megszerezte első győzelmét a bajnokságban. Carmin Popa vezetőedző csapata legközelebb szombaton 19 órától lép pályára, amikor a Konstancai CSM vendége lesz.