Jól indult a találkozó a vásárhelyiek számára, az amerikai Harris kosaraival megléptek, majd ezután a kevéssel a szezon kezdete előtt igazolt honfitársa, Tazsa Garrett első pontjait szerezte a csapat színeiben. Az első negyed végére Chiș triplájával tíz pont fölé nőtt a különbség a felek között.
Ezután viszont az idegenlégiós nélkül játszó fővárosiak szorossá tették a játékot, olyannyira, hogy a szünetig egy pontra csökkentették a hátrányukat.
A folytatásban is a Sirius játszott előnyben, de nem tudta lerázni az ellenfelet, amely a Sepsi-SIC két korábbi játékosa, Kovács Renáta és Anca Sipos hárompontosaival a harmadik negyed végére ismét felzárkózott egy pontra.
Aztán a végéhez közeledve bejöttek a hazaiak távoli dobásai, egymás után négyszer is betaláltak a félkörön kívülről,
Chiș kétszer, Horobec és Lipovan volt eredményes, ezzel lényegében eldöntötték a találkozót, amelyet Harris triplája zárt le.
A Sirius a nyitófordulóban alulmaradt a Brassói Olimpiával szemben, az Agronomia ellen azonban megszerezte első győzelmét a bajnokságban. Carmin Popa vezetőedző csapata legközelebb szombaton 19 órától lép pályára, amikor a Konstancai CSM vendége lesz.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!