A bajnokság második értékcsoportjában, a 11-18. helyezettek között a legjobb mutatóval rendelkező Galaci CSM-t fogadták szombaton este a marosvásárhelyiek. Három negyeden keresztül irányították a találkozót és magabiztosan vezettek George Trif vezetőedző tanítványai, az utolsó tíz percben viszont kiélezetté és fordulatossá vált a küzdelem, a VSK a végén Sánta Szabolcs büntetődobásaival biztosította be a győzelmet.
A VSK Csíkszereda az utolsó helyezett Bukaresti Laguna otthonában lépett pályára. A mérkőzés legnagyobb részében hátrányban játszottak a vendégek, akik a végén felzárkóztak ugyan, de a vereséget már nem tudták elkerülni.
A nyolc csapatos alsóházi középszakaszban a marosvásárhelyi együttes három forduló után a negyedik helyet foglalja el, míg a csíkiak a hatodik helyen állnak. A következő játéknapon a Marosvásárhelyi VSK március 10-én, pénteken 19 órától újabb kemény ellenféllel csap össze, a Bukaresti Steauát fogadja, a VSK Csíkszereda pedig a CSM Focșani vendége lesz.

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Magabiztos FK Csíkszereda-sikerrel indult a IX. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, a házigazda már az első félidőben eldöntötte a TSC Topolya elleni mérkőzést. A Puskás Akadémia 2–1-re múlta felül a Dunaszerdahelyi DAC együttesét.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!