A marosvásárhelyi csapat vereséggel kezdte a bajnoki küzdelmeket, miután szoros párharcban kapott ki a Bukaresti Dinamo otthonában. A szombati játéknapon viszont javított, szezonbeli első hazai mérkőzésén szintén kiegyensúlyozott csatában diadalmaskodott.
A mérkőzés első negyedében nagyrészt a vendég nagyszebenieknél volt az előny, azonban a végére a VSK felzárkózott, így minimális különbséggel készültek a folytatásra a felek. Hasonlóan alakult a játék a második tíz percben is, amikor a Nagyszeben nyolc ponttal elhúzott, azonban
a vásárhelyiek egy 10–0-s sorozattal fordítottak.
Erre egy triplával válaszolt a CSU, így a nagyszünetben döntetlen volt az eredmény.
Fordulás után villámrajtot vett a házigazda, sorozatban nyolc pontot szerzett, ezután pedig állva hagyta az ellenfelet.
A VSK ugyanis remekelt támadásban és egyre nagyobb előnyt alakított ki, a harmadik negyed végén 13 ponttal vezetett.
Ez pedig döntő különbségnek bizonyult, mert bár az utolsó felvonásban a nagyszebeni gárda fokozatosan csökkentette a lemaradását, a végén a legeredményesebb játékosnak bizonyuló Goran Martinic két kosarával a vásárhelyiek bebiztosították a kétszámjegyű győzelmet.
A Marosvásárhelyi VSK szünet utáni kimagasló teljesítményével megnyerte az első meccsét a bajnokságban. Faragó Péter együttese a következő fordulóban október 4-én, pénteken 19-45-től lép pályára, amikor a Brassói Corona vendége lesz.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!