Két alapember, a sérüléssel küszködő Martinic és Borșa nélkül lépett pályára hétfőn este a marosvásárhelyi csapat a D csoport utolsó mérkőzésén, amelyen a továbbjutást jelentő csoportelsőség volt a tét.
Az összecsapás első perceiben ráadásul a vendégek még a szintén lesérült Gajovicot is elveszítették, aki a meccs folyamán már nem tudott játszani. Mindennek ellenére a VSK egyenlő ellenfele volt a címvédőnek.
Az első negyedben ugyan öt pontos hátrányba kerültek, de sikerült szorossá tenni a játékot, Engi és Nistor tripláival pedig már a házigazda sarkában voltak, ráadásul utóbbi kétpontos kosarával éppen a szünet előtt átvették a vezetést.
A folytatásban viszont a Voluntari egyre inkább elhúzott, a vásárhelyiek nehezen tudták tartani a lépést. A hajrában azonban nem adták fel, Person egymás után nyolc pontot dobott, ezzel közelebb férkőztek, és csak négy ponttal maradtak alul.
Sólyom Botond a legjobb meccsét játszotta a VSK színeiben, 17 pontig jutott, ezzel a legeredményesebb játékos volt, Engi Dávidnak pedig bejöttek a távoli dobásai, míg Nistor végig játszotta a 40 percet.
A Voluntari a csoportban szerzett második győzelmével bebiztosította az első helyet, egyben a továbbjutást a kupasorozat nyolcas döntő tornájára, amelyet február 11. és 15. között rendeznek.
A második helyen végzett Marosvásárhelyi VSK-nak is megvan az esélye bejutni az első nyolc közé, mivel az összesen hat csoport győztese mellett a két legjobb második is kvalifikálja magát. Erre azonban csak később derül fény, az egyik csoport küzdelmeit ugyanis egy későbbi időpontra halasztották.
Jelen állás szerint a vásárhelyiek az FC Argeș Pitești mellett tagjai a nyolcas döntő mezőnyének, de ebben nem lehetnek biztosak, amíg le nem játsszák a mérkőzéseket a B csoportban, amelyben a Konstancai Athletic, a SCMU Craiova és a Bukaresti Laguna szerepel.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!