A sereghajtó otthonában kapott ki a csíki kosárcsapat

Dobos László 2023. január 05., 20:48 utolsó módosítás: 2023. január 05., 21:00

Vereséggel kezdte a 2023-as esztendőt a csíkszeredai kosárlabdacsapat a férfi élvonalbeli bajnokságban. A csíkiak csütörtökön este 67:63-as vereséget szenvedtek Zsílvásárhelyen.

Csak felzárkózni tudtak a csíkiak. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Nem tudott meglepetést okozni a csíki kosárlabda együttes Olténiában, a sereghajtó otthonában. A házigazda CSM Târgu Jiu az első perctől az utolsóig vezetve győzött. A csíkiak – akiknél még nem lépett pályára az új szerzemény, a kanadai D’Andre Bernard – megnyerték ugyan a harmadik és a negyedik játékrészt, de a mérkőzés első felében kialakult tíz pontos hátrányt nem tudták ledolgozni.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, A konferencia, 13. forduló:

CSM Târgu Jiu–VSK Csíkszereda 67:63 (17:11, 17:13, 15:20, 18:19).

A vendégcsapat pontszerzői: Meshack Lufile 18 (1x3), Andrija Drašković 17, Amedeo Casale 15 (2x3), Nemanja Manojlović 6, Vladiszlav Frolov 5 (1x3) és Haris Ćućović 2. Játszott még: Cezar Stănescu és Zonda Zoltán.

A következő forduló (január 7-9.) programja:
Szombat: Kolozsvári U-BT–Petrolul Ploiești (20.30).
Vasárnap: VSK Csíkszereda–Bukaresti Rapid (17 óra) és Marosvásárhelyi VSK–CSM Târgu Jiu (17 óra).
Hétfő: FC Argeș Pitești–Nagyszebeni CSU BC (18.30).
A SCMU Craiova csapata szabadnapos lesz.