A Sepsi-SIC nyerte a rangadót, gálázott a KSE

Sánta Imre 2021. január 10., 10:46 utolsó módosítás: 2021. január 10., 14:12

Értékes győzelmet aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság Sepsiszentgyörgyön zajló buboréktornájának első napján. A zöld-fehérek az eddig szintén veretlen Szatmárnémeti VSK-t múlták felül, a torna másik mérkőzésén pedig a Kézdivásárhelyi SE mért kiütéses vereséget a Nagyváradi Rookies CSU csapatára.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Két százszázalékos mutatóval rendelkező együttes mérte össze erejét, és a várakozásoknak megfelelően már az első perctől nagy küzdelem jellemezte a találkozót. Ruzickova révén a Sepsi-SIC szerezte a mérkőzés első pontjait, de Solopova és Popescu triplájával a vendégek átvették a vezetést, amit az első negyed végéig meg is tudtak tartani (20–22).

A folytatásban a zöld-fehérek összehoztak egy 7–0-s sorozatot, amivel sikerült fordítaniuk, de a szatmári lányok is derekasan küzdöttek, hogy ne szakadjanak le vendéglátóiktól. Igyekezetük csak részben vezetett eredményhez, mert az első húsz perc végére Gardner és Gödri-Părău villanásainak köszönhetően a zöld-fehérek még hozzátettek néhány pontot az előnyükhöz (44–35).

Szünet után feljavult a szentgyörgyiek védekezése, Gardner pedig nagy formában játszott, és adott pillanatban a hazaiak már húsz pontos különbséggel vezettek (60–40).

Ekkor viszont ébredezni kezdetek a partiumiak is, valamelyest faragtak is hátrányukból, de Zoran Mikes tanítványai így is kényelmes előnnyel várhatták az utolsó tíz percet (63–47).

A mérkőzés utolsó negyedében Covile és Pop nagyon elkapták a fonalat, ketten összehoztak egy 11–0-s sorozatot, amivel a VSK fel is tudott zárkózni nyolc pontra.

Ekkor azonban Mikes mester időt kért, és ezzel sikerült is megtörni a vendégek lendületét, Tobin és Gardner pedig bebiztosították a Sepsi-SIC 80–69 arányú győzelmét.

Sikerükkel a zöld-fehérek megőrizték veretlenségüket, és egyben megszilárdították vezető pozíciójukat a bajnoki rangsor élén. Kétségkívül a bajnokság két legjobb csapatát láthattuk munka közben, és előre borítékolható, hogy a későbbiekben is ez a két együttes fog megküzdeni a bajnoki címért.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 10. forduló:

Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 80–69 (20–22, 24–13, 19–12, 17–22).
Sepsi-SIC: Gardner 18, Gödri-Părău 12 (1x3), Mandache 12, Ruzickova 7, Kovács. Cserék: Pasic 12 (1x3), Tobin 9 (1x3), Pavlopoulou 4, Orbán 4, Kelemen 2, Ghizilă. Edző: Zoran Mikes.
Szatmárnémeti: Goss 19 (2x3), Podar 12 (1x3), Bright 10, Solopova 8 (2x3), Popescu 3 (1x3). Cserék: Covile 12 (2x3), Pop 5 (1x3), Neagu. Edző: Miguel de Jesus Lopez Alonso.
Játékvezetők: Vlad Potra, Bukuresti Loránd, Csíki Zsolt.

A sepiszentgyörgyi buboréktorna szombati játéknapjának másik mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE esélyt sem adott ellenfelének, az eddig minden mérkőzését elveszítő Nagyváradi Rookies CSU-nak. Amint a találkozó végeredménye is jelzi, a két csapat nem tartozik ugyanabba a súlycsoportba, a felső-háromszéki lányok minden tekintetben végig uralták az összecsapást, és nagyarányú győzelmet arattak úgy, hogy minden pályára lépő játékos pontokkal vette ki részét a sikerből.

Kézdivásárhelyi SE–Nagyváradi Rookies CSU 115–25 (25–10, 30–3, 22–4, 28–8).
KSE: Mitchell 36 (3x3), Wilson 16, Lénárt P. 13, Tuchilus 7 (1x3), Debreczi 6 (2x3). Cserék: Biszak 10 (1x3), Domokos 10, Bara-Németh 8, Kozmán 7 (1x3), Lénárt A. 2. Edző: Molnár József.
Nagyvárad: Kokovay 6, Medvei 5 (1x3), Roșu 4, Mangra 3 (1x3), Farcaș. Cserék: Faragó 4, Ciceac 3, Veres, Ardelean, Purguly. Edző: Veres Attila.
Játékvezetők: Molnár Csongor, Adela Vilt, Kővágó Lajos.

A sepsiszentgyörgyi buboréktorna vasárnap a Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE (14 óra), illetve a Nagyváradi Rookies CSU–Sepsi-SIC (17 óra) párharcokkal folytatódik.