Fontos összecsapás várt a Sepsi-SIC játékosaira, ugyanis az eddig szintén veretlen Aradi FCC Baschet otthonában léptek pályára csütörtök este a női kosárlabda-bajnokság 23. fordulójában. Nehezen lendültek játékba a zöld-fehérek, de még így is magukhoz ragadták a kezdeményezést és ők szerezték meg az első pontokat. Az első negyed végén hatalmas hajrát produkáltak a hazaiak, így 19:19-es eredményről várták a második tíz percet.
A folytatásban maradt az aradi dominancia, egy időszakban hét ponttal is vezettek, azonban a félidőhöz érve már a sepsiszentgyörgyi alakulat állt jobban, 38:42-es állással mehettek pihenőre.
A harmadik negyedtől egy pillanatig sem volt kérdés, hogy kinél landol a két pont, csupán azért kellett izgulni, hogy mekkora aránnyal győz a Sepsi-SIC. A hazaiak nem bírták az iramot, egyre többet hibáztak, amiket kegyetlenül kihasználtak a háromszékiek és a végére 67:92-es Sepsi-SIC győzelem született, ezzel pedig egyedüliként vezetik a tabellát 20 ponttal, míg az aradiak a második helyen állnak 19 egységgel.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!