Kiegyensúlyozott első negyedet hozott a két háromszéki együttes küzdelme, és miután Fraser és Pasic révén a címvédő szerezte a találkozó első találatait, Kozman és Lewis tripláival a házigazdák hamar fordítottak. A következő percekben a Sepsi-SIC jutott ismét előnyhöz, majd a túloldalon Debreczi és Coleman is a hárompontos félkörön kívülről talált a gyűrűbe, így újra a kék-fehérek vették át a vezetést. Ez azonban nem tartott sokáig, mert Ghizilă gondoskodott arról, hogy nemsokára megint a zöld-fehéreknek álljon a zászló (18-22).
A folytatásban a házigazdáknak még sikerült egy pontra felzárkózniuk, de ekkor játékba lendült Brianna Fraser, a szentgyörgyiek amerikai légiósa, majd azt követően Nemes Gréta triplájával először nőtt tíz pont fölé a különbség, amit a zöld-fehérek tartani is tudtak az első húsz perc végéig (35-48).
Szünet után a KSE egy 8-0-s sorozattal indított, Zoran Mikes pedig gyorsan időt kért, és sikerült is felráznia tanítványait, akik a pályára visszatérve összedobáltak zsinórban kilenc pontot, majd Pasic kapta el a fonalat, és innen már nem volt visszaút, a címvédő húsz pont fölé növelte előnyét (47-70).
A záró felvonásban a zöld-fehérek visszavettek a korábban diktált ritmusból, de az elfáradó kézdivásárhelyi lányoktól így is csak annyira futotta, hogy megnyerjék az utolsó negyedet, ami viszont már túl kevésnek bizonyult.
A Sepsi-SIC húszpontos különbséggel nyerte a találkozót, és készülhetnek a szerdai nemzetközi meccsükre, amikor az Európa Kupa csoportkörének 5. játéknapján a török Elazig Il Özel Idare vendégeiként lépnek pályára.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!