Tragikus hírt közölt szerdán Facebook-oldalán a Sepsi-SIC kosárlabdaklub: 32 éves korában életét vesztette a zöld-fehérek korábbi amerikai játékosa, Mekia Valentine.
A visszavonult kosárlabdázó egy kaliforniai kisvárosban, Goletában élt és humánerőforrás-asszisztensként dolgozott egy szoftvergyártó cégnek.
Amerikai sajtóhírek szerint egyelőre nem tudni, mi okozta Mekia Valentine halálát, a helyi seriffhivatalnál a boncolás eredményére várnak.
Mekia Valentine 1988. március 3-án született az észak-karolinai Greensboróban. A California Santa Barbara Egyetemen diplomázott 2011-ben, s bár a tehetséges játékost a WNBA-ben szereplő New York Libert draftolta, ő inkább légiósnak állt.
A Sepsi-SIC-et a 2012/2013-as szezonban erősítette, továbbá az izraeli, a lengyel és a német bajnokságban is megfordult. Hazatérése után ápolónőnek tanult, majd egy egészségügyi intézményben vállalt munkát beteggondozóként.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!