Tizenhárom klub nevezett be a kupasorozatba, a keddi sorsoláson nem voltak kiemeltek. A hat párharc győztese mellett a Bukaresti Sportul Studențesc „szerencsés csapatként” automatikusan továbbjutott a nyolcas döntőbe, ahová a legkisebb pontkülönbséggel alulmaradó együttes is bekerül.
A mezőnyben három székelyföldi gárda érdekelt, a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Kézdivásárhelyi SE és a Marosvásárhelyi VSK (volt Sirius).
A sepsiszentgyörgyi együttes a Bukaresti Rapidot kapta ellenfélként, és hazai pályán kezdi a párharcot, az első mérkőzést szeptember 23-án, vagy 24-én, az idegenbeli visszavágót két héttel később, október 7-én rendezik. A Kézdivásárhelyi SE és a Marosvásárhelyi VSK összekerültek egymással, a felső-háromszékiek kezdenek otthon, a továbbjutás pedig a Maros parti városban dől el.
A további párosításokban Bukaresti Agronomia–Bukaresti Olimpia, Brassói Olimpia–Kolozsvári Universitatea, Aradi ICIM–Konstancai CSM és CSM Targoviște–CSM Alexandria összecsapásokat rendeznek.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Közben a PSD-s mezőgazdasági miniszter egy 5000 eurós Louis Vuitton bőrönddel flangált a reptéren. És egy riasztó adat: az első három hónapban közel 34 ezer esetben kértek rendőri segítséget a családon belüli erőszak áldozatai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!