Nyolc együttes maradt harcban a kupáért, az egyik ágon Marosvásárhelyi VSK–CSM Alexandria, valamint CSM Târgoviște–Sportul Studențesc párharcokat rendeznek. A Sepsi-SIC és a Konstancai CSM egészen biztosan nem találkozik a fináléban, ugyanis már az elődöntőben farkasszemet néznek egymással, amennyiben a háromszékiek legyőzik a Bukaresti Agronómiát, míg a tengerpartiak ellenfele a Kolozsvári U lesz.
A negyeddöntőket szombaton, az elődöntőket vasárnap rendezik, míg a döntőre hétfőn kerül sor a Sepsi Arénában. Belépőket vásárolni online lehet a blt.ro honlapon.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!