Az ötszörös bajnok székelyföldi együttes számára a lehető legjobban kezdődött a párharc, hiszen az első két találkozón hazai környezetben sikerült felülmúlnia riválisát, és ekkor már csak egyetlen győzelem választotta el a címvédéstől.
A folytatás azonban nem úgy alakult, amint arra a zöld-fehérek szurkolói számítottak, Aradon kétszer is vereséget szenvedtek, így a bajnoki cím sorsa az utolsó mérkőzésen fog eldőlni, amelyet a háromszékiek az alapszakasz megnyerésével kiharcolt pályaelőnyüknek köszönhetően saját közönségük előtt játszhatnak.
A finálé végkimenetelének tekintetében a két csapat formáján és győzni akarásán túl nagy szerepe lehet a sepsiszentgyörgyi közönségnek, amely eddig is számos alkalommal bebizonyította, akár reménytelen helyzetben is lendületet tud adni kedvenceiknek, és hatodik játékosként képes belehajszolni őket a győzelembe, annál is inkább, hogy a hírek szerint Aradról is jelentős számú szurkolói kontingens fog érkezni.
Az idény legfontosabb megmérettetésére készülő Sepsi-SIC vezetőedzője, Zoran Mikes is mérkőzés előtti nyilatkozatában kiemelte, csapatának nagy szüksége van a bíztatásra, ezért számít a közönség nagyszámú jelenlétére. A bosnyák szakember szerint most érhet be annak a munkának a gyümölcse, amiért az egész szezon ideje alatt keményen dolgoztak, és ezt most a szurkolókkal közösen learathatják.
„Nem akarok sokat beszélni az aradi elvesztett meccsekről, mert azon már úgysem tudunk változtatni. Természetesen kielemeztük, hogy mit csinálhattunk volna másként, de ez már mögöttünk van. Ami viszont még előttünk áll, az az ötödik összecsapás, és lényegében a teljes idényben azért dolgoztunk, hogy ha szükséges, azt hazai pályán játszhassuk.
Ez egy lehetőség a szurkolók számára is, hogy a lehető legtöbben vegyenek részt ezen a mérkőzésen, és arra kérem őket, legyenek minél hangosabbak, teremtsenek fergeteges hangulatot a csarnokban, mert ez megduplázhatja az energiánkat. Most a legfontosabb, hogy a csapat és a szurkolók is készen álljanak erre a megmérettetésre, és megnyerjük a bajnokságot” – fogalmazott Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője.
A szombaton 18 órakor kezdődő finálé mindent eldöntő utolsó mérkőzésén a Sepsi Arénába ingyenes a belépés, de aki nem tudja a helyszínen megtekinteni, a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben követheti, és szurkolhat a szentgyörgyi lányoknak.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!