Az utóbbi időben gödörbe került marosvásárhelyieknek alig négy nappal a Dinamo elleni vereség után lehetőségük volt véget vetni a rossz sorozatuknak a ranglistán éppen előttük álló vetélytársukkal szemben.
Az összecsapás elején kiválóan működött a palánk alatti játék a VSK-nál, így vezetésre tettek szert, ám a fővárosiak jól tartották magukat.
Az első negyed végén mégis sikerült hat pontos előnyt kidolgoznia a házigazdának, majd a fiatal Nistor és az amerikai Lowrance kosarainak köszönhetően tíz fölé növelték a különbséget.
A Rapid hamar felzárkózott ugyan, de a szünet előtt Jeremic öt pontjával a vásárhelyiek ismét elhúztak.
A fordulást követően visszaesett a VSK támadójátéka, azonban az ellenfél ezt nem tudta kihasználni, így sokáig magabiztosan vezettek, a harmadik negyed végére viszont a bukaresti gárda hat pontra csökkentette a hátrányát.
A következő öt percben megtorpantak a hazaiak, mindössze két kosarat szereztek, így a Rapid a hajrá kezdetén megfordította az eredményt, és három pontos előnyét meg tudta őrizni a végéig.
A VSK sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el, ennek ellenére továbbra is a nyolcadik, utolsó rájátszást érő helyet foglalja el. Két forduló maradt hátra a felsőházból, a vásárhelyiek jövő héten csütörtökön a Brassói Corona otthonában játszanak, ahol mindenképpen győzelemre van szükségük.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!