A gyenge védekezés okozta a vásárhelyi kosarasok vesztét a fővárosban

Horváth Bálint Ottó 2024. február 10., 21:35 utolsó módosítás: 2024. február 10., 21:36

Vereséggel tér haza a Bukaresti Rapid otthonából a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, ahol végig hátrányban játszott, és csak a hajrában tudott enyhíteni a vereségen.

Csak felzárkózni tudott a VSK. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az előző játéknapon a Bukaresti Dinamo elleni idegenbeli győzelem után szombaton este újra a fővárosban lépett pályára a marosvásárhelyi csapat a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság felsőházának harmadik fordulójában.

A házigazda Rapid indította jobban a mérkőzést, az első negyed legnagyobb részében vezetett, ám Jeremic sorozatban szerzett hét pontjával a végére a VSK a javára fordította az állást.

A második játékrészben a fővárosi gárda rendkívül eredményes volt, szinte mindegyik támadását kosárral fejezte be, a vendégek pedig tehetetlenek voltak védekezésben, így a szünetre tizenhárom pontos hátrányba kerültek.

A folytatásra összekapta magát a VSK, már jóval kevesebb kosarat engedélyezett az ellenfélnek, és a harmadik negyed lejártával sikerült nyolc pontra felzárkóznia. A Rapid azonban az utolsó játékrész elején újra tíz fölé növelte a különbséget, és

bár a hajrában a vásárhelyi játékosok öt pontra csökkentették a lemaradásukat, a vereséget már nem tudták elkerülni.

A felsőházban ötödik helyezett Marosvásárhelyi VSK a következő fordulóban, február 28-án az utolsó Brassói Coronát fogadja. George Trif vezetőedző együttese a jövő héten a Román Kupa nyolcas döntőjében lesz érdekelt, az első párharcban csütörtökön 17 óra 45 perctől a Nagyváradi VSK ellen játszik a legjobb négy közé jutásért.