A gyenge kezdés után nem tudtak visszakapaszkodni

Horváth Bálint Ottó 2022. december 23., 20:19 utolsó módosítás: 2022. december 23., 20:23

Mindkét székelyföldi női kosárlabdacsapat, a Kézdivásárhelyi SE és a Marosvásárhelyi Sirius is vesztesen hagyta el a pályát a Nemzeti Liga 10. fordulójának pénteki játéknapján.

Túl nagy hátrányba került idegenben a két székelyföldi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A felsőháromszéki lányok a Brassói Olimpia otthonában vendégszerepeltek, ahol hamar nagy hátrányba kerültek, a házigazdák 31 pontig jutottak az első negyedben, amire csak hattal tudtak válaszolni. A folytatásban ugyan magára talált a KSE, ennél sokkal szorosabb volt a játék, de a szünetig nem sikerült közelebb férkőzni. A mérkőzés második részében már a vendégek voltak eredményesbbek, akik meg is nyerték az utolsó két negyedet. Ennek ellenére még csak megközelíteni sem tudták az ellenfelet, a teljes meccsen mindössze két triplát tudtak dobni, ezzel pedig szinte lehetetlen a győzelem elérése.

A KSE ezzel a vereséggel lecsúszott a 6. helyre, éppen a brassóiak mögé, akik sikerükkel megelőzték. Legközelebb az alapszakasz odavágóinak utolsó játéknapján, december 29-én, csütörtökön 16 órától játszanak, a CSM Alexandriát fogadják.

A marosvásárhelyiek újabb nagyarányú vereségbe szaladtak bele, ezúttal a bajnokaspiráns Aradi FCC Baschet pályáján, miután az előző találkozójukon 104–48-ra kaptak ki otthon a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-től. A Sirius játékosai az elején még viszonylag jól tartották magukat, de aztán a második játékrészben visszaesett a teljesítményük, ezt kihasználva az aradi együttes a szünetig 31 pontos előnyre tett szert. Ezután sem tudott újítani a vendégcsapat, amely rengeteg hibát követett el, így még tovább nőtt a különbség, és bár enyhe vigasz lett volna az utolsó negyed megnyerése, de végül ez sem jött össze.

A Sirius maradt a 8. helyen a rangsorban, immár a nyolcadik meccsét veszítette el, és a jövő év elején komoly kihívás elé néz, hogy kiharcolja a részvételt a rájátszásban.

A Sepsi-SIC szabadnapos volt ebben a fordulóban, az év utolsó összecsapásán csütörtökön 18 órától lép pályára, amikor Araddal idegenben játszik rangadót, a két rivális eddig hibátlanul menetel a bajnokságban.