A fejlődés látható, az eredményre még várni kell

Gergely Imre 2022. november 07., 18:20

A CS Vâlcea 1924 otthonában vendégszerepelt az 1. Liga 4. fordulójában a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK férfi kosárlabdacsapata. Nem sikerült borítani a papírformát, a meccset a jóval esélyesebb házigazdák nyerték 113:67 arányban.

Ezen a meccsen dobták eddig a legtöbb pontot. Korábbi felvétel Fotó: Gergely Imre

Még sokat kell dolgoznia azért Kercsó Zoltán csapatának, hogy a győzelem ízét megismerhesse a felnőtt kosárlabda világában. A másodosztályban idén bemutatkozó együttes ezúttal Râmnicu Vâlceán vendégszerepelt, és ugyan ezen a meccsen dobták eddig a legtöbb pontot, a nagy különbségű vereséget nem kerülhették el. Egy negyedet, az utolsót azonban most is sikerült megnyerni, és ilyenkor minden kis részsikernek örülni kell.

Amint Kercsó Zoltán edző fogalmazott, a rendkívül iramos mérkőzésen a kezdeti gyengébb időszak után a harmadik és a negyedik játékrészben a fiúk megmutatták, hogy mire is képesek.

Ismét egyet előreléptünk. Edzői szemmel látványos a csapat fejlődése.

Tíz játékosunk is szerzett pontot, majdnem hetven pontot dobtunk és a jóval tapasztaltabb román, illetve két légiós ellen is álltuk a sarat. Gratulálok a fiúknak a mutatott játékért”.

A gyergyói csapat legjobbja ismét Bodó Tamás volt, aki 21 pontot szerzett.