Két olyan csapat találkozott vasárnap délután a gyergyószárhegyi sportcsarnokban, amelyeknek teljesen más céljaik vannak ebben a szezonban. Míg a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK-nak még mindig a tapasztalatszerzés, a fejlődés az alap, addig a Bukaresti Steaua az élvonalba jutásért küzd, és annak az első számú esélyese is. A pályán mutatott erőviszonyok is ezt igazolták: a Steaua egyelőre több lépéssel a gyergyóiak előtt jár.
Az első negyedben még 13 pont volt a különbség a fővárosiak javára, a másodikat pedig 22 egyésggel nyerték a vendégek, eldöntve a lényegi dolgokat. A szünet után igazából már csak az volt a kérdés, hogy sikerülhet-e 100 alatt tartani a vendégeket. Nem jött össze, a harmadik felvonás végére már 97 pontnál járt a Steaua.
A záró periódus már jóval kevesebb találatot hozott, mint az előzőek, így alakult ki a kereken 50 pontos különbséget jelentő 59–109-es végeredmény. Bodó Tamás viszont ezen a meccsen elért 21 dobott egységig és Zerkula Zoltán teljesítményére sem lehet panasz, ugyanis 19-ig jutott.
„Nyilván nem egy kategória velünk a Steaua, ők egy profi csapat, mindenki fizetésért játszik, heti 10-12 edzésük van és ez meglátszott a játékukon. De úgy gondolom, hogy a fiúk nagyon jól állták a sarat, és a nagy eredménykülönbség ellenére az egyik legjobb meccsünket hoztuk ebben a szezonban. Büszke vagyok a fiúkra, remélem a közönség is. Köszönjük a biztatást és várjuk a nézőket a következő meccsre is” – nyilatkozta Kercsó Zoltán, a hazaiak edzője a mérkőzés után.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vontatott szán felborult.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!