A korábbi játékvezető, az 53 éves Constantin Din lett a Román Kézilabda-szövetség (FRH) új elnöke, miután megnyerte a Bukarestben tartott csütörtöki közgyűlési választást. Din a második fordulóban nyert Alexandru Dedu, a hivatalban lévő elnökkel szemben.
157 képviselő szavazott a kihívóra, míg ellenfele 66 voksot kapott.
Az első fordulóban az FRH négy elnökjelöltjére a következőképpen szavaztak: Constantin Din 95, Alexandru Dedu 79, Bogdan Voina 48 és Maximilian Gavrilă 1.
A közgyűlésen részt vett a Román Kézilabda Szövetség mind a 225 szavazati joggal rendelkező tagja. Alexandru Dedu 2014-től kezdőden vezette a szakszövetséget, második mandátumát négy évre rá nyerte el.
Constantin Din a Bukaresti Műszaki Főiskolán végzett, és az elmúlt 20 évben nemzetközi játékvezetőjeként jelentős mérkőzéseken működött közre, az európai versenyektől kezdve a világbajnokságokon át az olimpiai játékokig. Jelenleg üzletember és EHF-megfigyelő.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!