Visszavágott, megerősítette vezető helyét a Szejke SK

Józsa Csongor 2021. február 20., 17:41 utolsó módosítás: 2021. február 20., 17:50

Küzdelmes mérkőzésen nyert a Székelyudvarhelyi Szejke SK a férfi kézilabda A osztály C csoportjának rangadóján a Kolozsvári U ellen.

Szinte mindvégig előnyben volt az udvarhelyi együttes Fotó: kezilabda.ro

Szombaton délután a városi sportcsarnokban rendezték a férfi kézilabda A osztály C csoportjának rangadóját: az udvarhelyi buboréktornán a helyi Szejke SK azzal a Kolozsvári U-val csapott össze, amelyiktől az eddig egyetlen vereségét könyvelte el. Az odavágók során a kincses város csapata 26–24-re nyert ellenük.

A két fél csatája az elején fej-fej mellett haladt, a 10. percben 5–5 volt az állás, innen a házigazdák ragadták meg a kezdeményezést, csikartak ki egy kis előnyt, 8–5-re, majd a 21. percben 13–9-re vezettek. Az U nem adta fel, a pihenőig sikerült kiegyenlítenie (16–16).

A második félidőben is a Szejke SK volt az aktívabb és a pontosabb, ezúttal is összehozott egy hatgólos előnyt, a 44. percben 25–19-re vezetett. A forgatókönyv hasonló volt, mint az első felvonásban, kihasználva a támadásbeli megtorpanásokat a kolozsvári gárda, szorossá tette a végjátékot, az 54. percre feljött egyre (27–26). Fordítani azonban nem tudott, a székelyudvarhelyiek Komporály Attila remek játékával nyertek, ezzel pedig visszavágtak az U-nak.

A Szejke SK megerősítette vezető helyét a másodosztály C csoportjának élén, a hazai tornát vasárnap 12 óra 40 perctől zárja a Temesvári CSU ellen.

Férfi kézilabda A osztály, C csoport, 9. forduló:

Székelyudvarhelyi Szejke SK–Kolozsvári U 31–28 (16–16).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Komporály 11, Fekete 4, Szabó, Kónya, Jére, Csibi 3-3, Pál 2, Tăuțean, Tófalvi 1-1.

A csoport élmezőnye: 1. Szejke SK 24 pont, 2. Segesvári VSK 21, 3. Kolozsvári U 19.