Visszatért az élvonalbeli kézilabda Székelyudvarhelyre

Józsa Csongor 2022. szeptember 04., 20:17

Több mint négy évet követően játszottak élvonalbeli kézilabda-mérkőzést Székelyudvarhelyen. Igazán neves ellenlábast fogadott a helyi VSK.

Ferenczi volt az udvarhelyiek legjobbja Fotó: Beliczay László

Vasárnap délután benépesültek a városi sportcsarnok lelátói, a férfi kézilabda Bölények Ligája negyedik fordulójából előrehozott mérkőzésen a VSK Székelyudvarhely a Bukaresti Dinamót látta vendégül. Ez volt a frissen feljutott székelyföldiek első hazai meccse a 2022–2023-as idényben.

Ferenczi Botond az elején alaposan megszórta a címvédőt, az első tíz percben ötször volt eredményes, így egészen jól tartotta magát az újonc az olimpiai- és Európa-bajnokokat a soraiban tudó fővárosi gárdával szemben. A Dinamo először a 11. percben vezetett (7–8).

Ezt követően minden egyes apróbb hibát góllal büntetett az országot a Bajnokok Ligájában képviselő vendégcsapat, így fokozatosan elhúzott. A 20. percben kérte ki első idejét Sipos Lóránt, amikor 9–14 volt az állás.

Fotó: Beliczay László

Innen pedig nem volt megállás, még egy fokozattal fennebb kapcsolt a bukaresti csapat, amit már nem bírt el a székelyföldi alakulat, a pihenőre pedig kétjegyű lett a különbség (14–25).

A majdnem telt házas nézőközönség kitett magáért, a házigazdák minden egyes szép akcióját, találatát vastapssal honorálta – tényleg nagyon hiányzott már az élvonalbeli kézibajnokság.

A találkozónak különösebb története nem volt a második felvonásban, mindkét gárda tette a dolgát, láthatóan merőben más a két alakulatnak a célkitűzése. Amíg a Dinamónak nem is a címvédés, hanem a BL-ben a kieséses szakaszba való bejutás, addig a VSK-nak a Bölények Ligájában való bennmaradás.

Sok pihenője nem lesz az udvarhelyieknek, szerdán 18 órától szintén hazai környezetben lépnek pályára, a Tordai Potaissa lesz az ellenfelük.

Férfi kézilabda, Bölények Ligája, 4. forduló (előrehozott mérkőzés):

VSK Székelyudvarhely–Bukaresti Dinamo 28–43 (14–25).
A hazaiak gólszerzői: Ferenczi Botond 10, Fekete Róbert és Katona Tamás 5-5, Csibi Hunor, Putnoky Szabolcs és Aron Dedu 2-2, Vuk Milosevics és Claudio Ramos 1-1.

•  Fotó: Beliczay László