Végig szaladt az eredmény után a magyar kézicsapat

2020. december 12., 18:46 utolsó módosítás: 2020. december 12., 20:39

Több ízben megközelítette egy gólra a német válogatottat a magyar együttes, egyszer sem sikerült fordítania a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében.

A németeknek még meglehet az elődöntő, Fotó: EHF Euro

Szombaton délután az első mérkőzését játszotta Magyarország a dániai rendezésű kontinenstorna középdöntőjében, az ellenfél Németország volt.

Az első két gólt a németek jegyezték, erre válaszolt hárommal a magyar csapat. 3–2 után viszont támadásban nem brillírozott a két Gábor, Danyi és Elek által irányított gárda, így az ellenfelük a 11. percben kettővel (3–5), a 17-ben pedig néggyel vezetett (4–8), jött is a pirosmezesek időkérése.

Nem sokat változott a játék képe, 6–11 után egy emberelőny után jöttek közelebb Háfráék, 8–11-re zárkóztak fel. Szikora váltotta a kapuban Bírót, a hálóőr pedig egymás után mutatta be a bravúros védéseket, egy gólra jöttek fel (10–11).

Az egyenlítés nem jött össze, a félidőt jelző dudaszókor 11–13 állt az eredményjelzőn.

A második felvonás eleje is hasonló volt az elsőhöz: három német találattal indult, így gyorsan, már a 35. percben jött az időkérés (11–16). Újból bele kellett szökni a felzárkózásba, zsinórban négy magyar találattal a 41. minutumban 15–17 lett.

Más ritmusban kezdett kézilabdázni a magyar válogatott, Klujber és Szöllősi-Zsácsik ontotta a gólokat, szívós munkával a 46. percben egyre dolgozták le a hátrányt (20–21). Az egyenlítés ezúttal sem sikerült, sőt válaszképp három német találat következett (21–25).

Egy újabb hajrát innen képtelenek voltak elindítani a piros-fehér-zöldek, a végére pedig nagyarányú, megérdemelt német győzelem született.

Legközelebb hétfőn lép pályára a magyar válogatott, akkor Románia lesz az ellenlábas.

Női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, II-es csoport, 1. forduló:

Magyarország–Németország 25–32 (11–13).
A magyarok gólszerzői: Klujber Katrin 8, Szöllősi-Zácsik Szandra 6, Lukács Viktória 4, Helembai Fanny 3, Háfra Noémi 2, Schatzl Nadine, Tóth Eszter 1-1.

A csoport állása: 1. Norvégia 6 pont, 2. Horvátország 6, 3. Németország 4, 4. Hollandia 2, 5. Magyarország 0, 6. Románia 0.