Elkészült a kézilabda olimpiai selejtezők pontos programja, a magyar férfiválogatott kétszer késő este lép pályára Tatabányán, míg a nők mindhárom napon más időpontban játszanak Debrecenben.
„Fontos számunkra, hogy végig a saját kezünkben legyen a sorsunk, így örömteli, főként az utolsó napot illetően, hogy a későbbi mérkőzést játszhassuk. Nem kérdés, nagyon nehéz torna előtt állunk, de a célunk világos: kijutni Párizsba!” – idézte Chema Rodríguezt, a férfiválogatott szövetségi kapitányát a magyar szövetség (MKSZ) hivatalos honlapja.
A női válogatott kapitánya, Golovin Vlagyimir úgy fogalmazott, minden erővel azon lesznek, hogy megszerezzék a kvalifikációt. „Nagyon korán kezdjük a selejtezőt, de számunkra kiemelten fontos volt, hogy minél többet pihenhessünk a csütörtöki meccs utáni pénteki, svédek elleni meccsre, így ebből a szempontból számunkra ideális a mérkőzésbeosztás” – vélte.
A román nemzeti kéziegyüttesek biztosan nem lesznek ott Párizsban, ugyanis sem a világbajnokságon, sem pedig az Eb-n nem végeztek olyan helyen, hogy az egyenes kijutást, vagy olimpiai selejtezőtornán való szereplést érjen.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!