Valósággal lelépte ellenfelét a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2022. március 19., 15:45 utolsó módosítás: 2022. április 05., 17:09

Nagy volt a különbség a két csapat között, az elején elhúzott, fokozatosan növelte előnyét a székelyföldi gárda a férfi kézilabda másodosztályban. Ötödik győzelme volt ez a play-offban.

A rájátszás legnagyobb arányú diadalát aratták Fotó: László Ildikó

Az A-osztály felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a CSU Pitești otthonában lépett pályára. Csak az első percekben volt szoros az állás, a vendégek zsinórban szerzett négy góllal, gyorsan jelezték, hogy a három pontért utaztak el.

A hazaiaknak ekkor még volt erejük, hogy visszajöjjenek a meccsbe, de ezzel ellőtték az összes puskaporukat. A Sipos Lóránt által irányított Hargita megyeiek folytatták a jó, eredményes játékot, a szünetig hattal húztak el (12–18).

A második felvonásban még jobban kijött a két együttes közötti különbség, a 45. minutumban már 16–26 volt állás. A végjátékban a VSK ifjúsági korosztályú játékosai voltak a pályán, ők is megragaták a lehetőséget, ekkor sem csökkentette hátrányát a házigazda.

Fotó: Beliczay László

Nagyon sima diadalt aratott a VSK Udvarhely a rájátszás felsőházának odavágóinak utolsó összecsapásán, ezzel pedig feljutást érő helyről várja a folytatást. A bajnokság nem áll le, kedden 18 órától a városi sportcsarnokban a CSU Galacot látják vendégül a székelyföldiek.

Férfi kézilabda A-osztály, felsőházi rájátszás, 7. forduló:

CSU Pitești–VSK Székelyudvarhely 23–36 (12–18).
A vendégek gólszerzői: Csibi Hunor 7, Tófalvi Krisztián, Hadnagy Lóránt és Ferenczi Botond 4-4, Kónya Hunor, Angelo Tăuțean, Palatka Barna és Katona Tamás 3-3, Csíki Botond és Fekete Róbert 2-2, Jére Róbert 1.