Egy hétig együtt gyakorol a két válogatott kerete, a szövetségi kapitányok csak az ifiválogatottnak kötött le egy párosmeccset a szerbekkel, a kadeteknek csupán edzőtábor szerepel a programon.
A nagyobbak Temesváron, a kisebbek Mioveniben gyűltek össze.
Mindkét keretben van székelyudvarhelyi játékos, előbbieknél Bogos Dávid és Szabó Zoltán, utóbbiaknál Csog József, Bodor Tas és Józsa Csaba kapott meghívót, utazott el, csatlakozott a többiekhez.
A játékosok zöme a VSK Székelyudvarhelynél az Ifjúsági Ligában, többen pedig a Székelyudvarhelyi ISK színeiben (kettős leigazolással) az ifi 2-es korosztályos országos bajnokságban rendre pályára lépnek.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!