„Három rutinos, sokat bizonyított kapussal vágunk neki a felkészülésnek, közülük nem mindenki kap klubjában jelenleg sok játékidőt, bízom benne, hogy a felkészülés során igazán játékba lendülnek, hiszen mindannyian képesek kiemelkedő teljesítményre” – fogalmazott a szövetségi kapitány a magyar szövetség honlapján.
Golovin Vlagyimir hozzátette: jobbszélen és balszélen egyaránt két-két olyan játékos lesz ott a válogatottban, akivel régóta együtt dolgoznak, jól ismerik a csapat játékait.
„Hasonló a helyzet beállóban és jobbátlövőben is, ezeken a posztokon három-három játékos áll rendelkezésünkre, közöttük van olyan, akinek kisebb sérülés vagy éppen játékhiány miatt nehezebben telt eddig az őszi szezon. Bordás Rékára és Papp Nikolettre védekezésben hárulhat nagyobb feladat, miként a korábbi versenyeken is.
– fejtette ki Golovin Vlagyimir.
A névsorban szereplő játékosok kezdik meg a felkészülést jövő hétfőn a tatabányai Jysk Kupára, valamint a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű, november 28-án rajtoló Európa-bajnokságra. A csapat jövő pénteken Szlovákia, majd két nappal később a szintén Eb-résztvevő Ukrajna ellen lép pályára a tatabányai felkészülési tornán, az Európa-bajnokság debreceni csoportkörében pedig sorrendben Törökország, Svédország és Észak-Macedónia lesz az ellenfél.
Az Európa-bajnokság mérkőzéseire 16 játékos nevezhető.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!