Újabb győzelmével magabiztosan robog az élen a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. október 03., 14:19

Harmadik mérkőzésén harmadik fölényes győzelmét aratta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kézilabda A divíziójában, miután szerdán délután hazai pályán felülmúlta a Fogarasi VSK együttesét.

Megállíthatatlnul robog előre a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Kiválóan kezdte az idényt Carmen Cartaș csapata, ugyanis az első két fordulóban ellentmondást nem tűrően játszott és magabiztosan zsebelte be a pontokat. Ezúttal is jó eséllyel vágott neki a megmérettetésnek, ugyanis a vendég alakulat mérlege egy győzelem és egy vereség volt a játéknapot megelőzően.

A szerda délutáni találkozó nagyszerűen indult a háromszékieknek, a higgadt és pontos befejezéseknek köszönhetően már az elején sikerült előnybe kerülniük. A szünetben már 9 találat volt a különbség a felek között (21–12).

A második játékrészben valamelyest csökkent a mérkőzés ritmusa, viszont mindvégig a Sepsi-SIC akarata érvényesült.

A végeredmény 36–24 lett, a zöld-fehér alakulat mindhárom egységet otthon tartotta és hibátlan mérleggel vezeti a pontvadászatot.

A sepsiszentgyörgyi klub mellett a teljes mezőnyben csupán egy csapat van, amely még nem talált legyőzőre, mégpedig a CSJ Prahova, amely az eddigi két bajnokiját megnyerte.

A két veretlen gárda a következő fordulóban méri össze az erejét, ugyanis október 12-én a Sepsi-SIC Ploiești városába látogat, ahol a CSJ Prahova látja majd vendégül.

Női kézilabda, A divízió, 3. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Fogarasi VSK 36–24 (21–12),
a hazaiak gólszerzői: Márton 6, Abaza és Banu 5-5, Constantinescu, Rău és Gheorghe 4-4, Damian 3, Lupisca 2, Stan, Ghine és Bîță 1-1.