Hirdetés

Tudjuk, hogy kikkel küzd majd a Szejke SK

Edzésben. Az udvarhelyi csapat készül az idényre
Fotó: Barabás Ákos

2018. augusztus 23., 11:58

A Román Kézilabda-szövetség összeállította a férfi kézilabda másodosztály mezőnyét, a nemrég megalakult Székelyudvarhelyi Szejke SK a hat csapatot felvonultató D csoportban kapott helyet.

2018. augusztus 23., 11:58

A távolságok szempontjából ideálisabb lett volna a Szejke SK-nak az A jelzésű, moldvai hatos, hiszen a kiszállások során kisebb távokat kellett volna megtennie (Vaslui, Botoșani, Suceava, Galac, Bákó, Brassó).

Az erdélyi csoportban a Nagybányai Minaur II., a Nagyváradi VSK, a Tordai Potaissa II., a Nagyszebeni KC és a Segesvári HCM lesz a Székelyudvarhelyi Szejke SK ellenfele.

Hirdetés

A bajnokság során a csapatok kétszer játszanak oda-visszavágó alapon, így első másodosztályos idényében húsz mérkőzés vár a nemrég alapított klubra.

„Nem ért meglepetésként, hogy ebbe a földrajzi zónába kerültünk, nagyjából ezekre az ellenfelekre számítottunk.

Első szezonunkban az a célunk, hogy felépítsük a csapatunkat, közös munkával megtaláljuk az összhangot a régi-új játékosok és az ifjúságiak között. Ehhez idő kell és nagyon sok edzés. Mindenkinek meg kell értenie, hogy ez nem az SZKC.

Ez egy teljesen új kézilabdacsapat, amely megpróbál visszajutni arra a szintre, ahol az SZKC volt, de ez egy sokéves projekt” – mondta Sipos Lóránt, a Szejke SK edzője.

Erőnléti gyakorlat. A fiatalokból álló Szejke SK egyelőre a tisztes helytállást tűzte ki célul •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Erőnléti gyakorlat. A fiatalokból álló Szejke SK egyelőre a tisztes helytállást tűzte ki célul
Fotó: Barabás Ákos

A másodosztályos bajnokság szeptember második felében kezdődik, pontos időpont még nincs, a bajnoki menetrendet pedig a napokban fogja közölni a szövetség. A Szejke SK gőzerővel készül a rajtra.

„Zajlik a felkészülés, de még nem tudtam az egész csapatnak edzést tartani. A keret sem teljes még, az ifjúsági válogatottból szeretnénk pár játékost idecsábítani. A felkészülési mérkőzések még odébb vannak, ahhoz, hogy meccseket játsszunk, még nagyon sok munkára van szükségünk” – tette hozzá Sipos.

Kapcsolódó

Ott lesz a rajtnál az SZNKK

A női másodosztály mezőnyét is közzétette a szövetség, a felsorolt csapatok között viszont nem szerepelt a Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub neve.

Megkeresésünkre Mester Zsolt edző elmondta, aggodalomra nincs ok, az SZNKK is a másodosztály mezőnyének tagja. „Adminisztrációs okok miatt nem található a csapatunk neve a listán.

A benevezésünket elfogadták, szerdán egyeztettem a szövetség elnökével, Alexandru Deduval is, nem lesz gond.

A nyár folyamán sok problémánk volt, de a nagyját sikerült megoldanunk. Valószínűleg a D csoportban leszünk elhelyezve (Marosvásárhelyi VSK, Nagybányai Minaur, Nagyváradi CSU, Kisjenői Körös, Resicabányai CSU, Temesvári CSU – szerk. megj.), bár a távolságok szempontjából a C csoport (CSU Târgoviște, Național Râmnicu Vâlcea, FC Argeș, Dacia Mioveni, HC Activ Plopeni, Zsilvásárhelyi Sportiskola – szerk. megj.) jobb lenne, mert ott kisebb kiszállások lennének. Három játékossal folynak a tárgyalások, valószínűleg jövő héten véglegesítjük a csapat keretét” – tisztázta a helyzetet Mester Zsolt.

Az udvarhelyi lányok valószínűleg a következő szezonban is megküzdenek a vásárhelyiekkel. Archív •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Az udvarhelyi lányok valószínűleg a következő szezonban is megküzdenek a vásárhelyiekkel. Archív
Fotó: Barabás Ákos

Amúgy az SZNKK jelenleg Balatonbogláron vesz részt egy felkészülési tornán, ahol a Győri ETO, a Ferencvárosi TC, a Dunaújvárosi Kohász KA, a Debreceni VSC és a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) ifjúsági 1-es csapataival játszik majd.

A hónap végén, augusztus 29–31. között házigazda lesz az SZNKK, az ifjúsági 1-es és 3-as korosztály számára Udvarhelyen rendeznek majd egy nemzetközi felkészülési tornát.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

„Egyetemi kannibalizmus” Marosvásárhelyen? Újabb oktatási intézmény beolvasztása ellen tiltakozik az EMSZ

A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Megállíthatatlanul robog a Marosvásárhelyi VSK, nem bírt az éllovassal a Hargita KK

Folytatta a győzelmi sorozatát a Marosvásárhelyi VSK, amely a kilencedik mérkőzését is megnyerte, míg a Székelyudvarhelyi Hargita KK nagy arányban maradt alul a női kézilabda A osztályban.

Közel a székelyföldi kézilabdázó, hogy ott legyen az Európa-bajnokságon

Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.

Könnyed idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Sepsi-SIC

Az év utolsó mérkőzését játszotta kedden délután a háromszéki gárda, amely a CS Bákói Știința vendégeként volt a női kézilabda A divízió 9. fordulójában. Carmen Cartaș tanítványai egyszer sem kerültek hátrányba, és megérdemelten hozták el a két pontot.

Lehetőség volt, áttörés nem – eltérő megítélésű női kézilabda-vb a magyar és a román válogatottnál

A torna ugyan a norvégok újabb diadaláról szólt, a magyarok és románok számára azonban inkább a tanulságok tornája volt: előbbi a hetedik helyével nem érte el a célját, utóbbi viszont átalakuló kerettel biztató játékot mutatott a jövő évi hazai Eb előtt.

Elkezdődött a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság rájátszása

Szentegyházán találkoztak az elmúlt hétvégén, elrajtott a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása.

Norvégia a vb trónjára is felült

Az olimpiai és Európa-bajnok norvég válogatott kollekcióját teljessé téve megnyerte a holland–német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, ugyanis a vasárnapi fináléban 23–20-ra legyőzte a társházigazda német csapatot Rotterdamban.

Elmaradt a magyar bravúr a női kézilabdavébén

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe, így hetedikként zárta a női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28–23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.

Bejutott a rájátszás felsőházába, így megy téli szünetre a VSK Székelyudvarhely kézicsapata

A csoportkör érdemi részét letudta a VSK Székelyudvarhely, egyben lejátszotta az összes idei mérkőzését a férfi kézilabda másodosztályban. Az már biztos, hogy a felsőházban folytatja a küzdelmeket.

A jó kezdés megalapozta a VSK Székelyudvarhely sikerét, elérték a felsőházi rájátszást

Pillanatok alatt elhúzott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda-bajnokság A osztályának találkozóján. Az év utolsó meccsén eldőlt, hogy ott lesznek a play-offban.

Rég zártak ilyen jó helyen a románok a kézivébén, a magyarok sokáig vezettek a dánok ellen

Mind a román, mind a magyar válogatott számára zárult a középdöntő a női kézilabda-világbajnokságon. Előbbiek utolsó összecsapásukat jegyezték a tornán, utóbbiak nagy meccset játszottak a dánokkal.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!