A második játéknapot rendezték a play-offban, az első mérkőzésen a háromszéki alakulat kiválóan játszott, ám a végén mégis kikapott saját közönsége előtt az Unirea Slobozia ellen. Ezúttal a kincses városba látogatott a Kovászna megyei gárda, ahol a házigazda abszolút favoritnak számított.
Jobban kezdett a vendégcsapat (0–2), ám gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a kolozsvári együttes (6–3). A szünetig ment az adok-kapok, a két fél teljesen egyenlő ellenfele volt egymásnak, végül 11–10-es Sepsi-SIC vezetéssel vonultak pihenőre. A fordulás után semmit sem változott a játék képe, a csapatok sem változtattak túl sokat a taktikán, minden ment tovább változatlanul.
Negyedórával a lefújás előtt kétgólos előnye volt a háromszéki alakulatnak (18–20), kedvező helyzetből várhatta a hajrát. Ekkor azonban kisebb rövidzárlat következett a vendégeknél, amit a kincses városiak kegyetlenül kihasználtak.
Tizenegy gólt dobtak, amire mindösszesen egy válasz érkezett a szentgyörgyiektől.
Carmen Cartaș lányai 29–21-es vereséget szenvedtek el, így két játéknap után még nem sikerült pontot gyűjteniük.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Nagyon kevés közalkalmazottnak van 3000 lej alatti nettó fizetése, a legtöbbjük jövedelme messze meghaladja a minimálbért – derül ki egy szakértői elemzésből, amelyet az Adevărul.ro portál ismertetett.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!