Csütörtökön este a dániai női kézilabda Európa-bajnokság második szakasza, a középdöntő vette kezdetét. A II-es csoport első fordulójában a román válogatott a torna meglepetéscsapatával, az eddig veretlen Horvátországgal nézett farkasszemet.
A mérkőzés első fele a két kapusról, pontosabban védéseikről szólt, mindketten parádéztak, aztán a kezdeti pontatlanságokból Neaguék ragadták meg a kezdeményezést, a 10. percben 4–2-re vezettek.
Dedu hetest hárított, Ostase beállóból lőtt kettőt, jöhetett a horvát időkérés, hiszen a 16. minutumban 3–6 volt az állás. Jót tett, megfogadták az edző meglátásait, a 21. percig nyolcnál kiegyenlítettek, a következő támadásnál már náluk volt az előny (9–8). Majdnem nyolcperces román gólcsendet tört meg Laslo, ami idő alatt hetet zúdított be az ellenlábas.
Innen nem volt megállás, a horvátok nagyon elkapták a ritmust, a pihenőre 14–10-es állással mehettek vissza az öltözőbe a felek.
A második félidő elején is sok volt a technikai hiba mindkét részről, így faragni a hátrányból nem tudtak a románok. Egy emberelőny után jöttek közelebb, Ostase találatával 18–15 volt a 44. percben. Egy kisebb hullámvölgybe a horvátok kerültek a játékrész felénél, 19–17-nél két eladott labdát követően érkezett is az időkérés a szövetségi kapitányuktól. Ezúttal is bejött ez a húzás, visszaállították a négygólos különbséget (21–17).
Innen pedig már megszerezték az újabb diadalukat a kontinenstornán, amivel nagyon közel kerültek az elődöntőbe jutáshoz – ki hitte volna ezt az Eb elején. A románok maradtak nulla ponttal a középdöntőben, legközelebb hétfőn a magyarokkal játszanak.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
A Sepsi OSK szűkebb költségvetésből gazdálkodva, formálódó kerettel vág neki a küszöbön álló szezonnak, amelynek nyitányán rögtön a Rapid otthonában kell helytállnia. Hadnagy Attilát, a csapat sportigazgatóját kérdeztük.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Alapjaiban megrázta a romániai szociális ellátórendszert a Bihar megyében engedélyek nélkül működtetett menhelyek körüli, a szervezett bűnözés elleni ügyészség eljárása nyomán kirobbant botrány. A Krónika helyszíni riportja.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!