Tökéletes torna, élre állt a Szejke SK

Józsa Csongor 2021. január 24., 11:30

Letudta negyedik mérkőzését, ezzel pedig a csoportkör felét a tordai buboréktornán a Székelyudvarhelyi Szejke SK. Simán behúzta a győzelmet a Nagyváradi VSK-val szemben, így az első helyről várja a folytatást.

Végig irányították a mérkőzést Fotó: Facebook/Szejke SK

A férfi kézilabda A osztály C csoportjának hetedik játéknapján vasárnapi reggel a székelyudvarhelyiek ott folytatták, ahol előzően abbahagyták. A Nagyváradi VSK képtelen volt tartani a lépést velük.

A Sipos Lóránt által irányított gárda gyorsan elhúzott, fokozatosan növelte előnyét, a félidőben 18–10-re vezetett. A második játékrészben is nagy volt a különbség a két fél között, végül 40–24-re nyert a székelyföldi együttes.

Fotó: Facebook/Szejke SK

Az A osztály második buboréktornáján tökéletesen teljesített, mind a négy párharcát megnyerte a székelyföldi kézicsapat, így a C csoport élére állt. Azonos pontszámmal ott van mellette a Segesvári VSK, a harmadik helyezett a Kolozsvári U – az erőviszonyokat tekintve ezen három gárda juthat tovább innen az elődöntő tornára.

Férfi kézilabda A osztály, C csoport, 7. forduló:

Székelyudvarhelyi Szejke SK–Nagyváradi VSK 40–24 (18–10).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Komporály 9, Szabó, Csibi 6-6, Teuțan 5, Kónya 4, Katona 3, Palatka, Mihály, Jére 2-2, Fekete 1.