Tökéletes lett a Szejke SK hazai mutatója

Józsa Csongor 2021. február 21., 14:43

Negyedóráig tartotta a lépést a fiatal bánsági együttes a sokkal tapasztaltabb Székelyudvarhelyi Szejke SK-val a férfi kézilabda A osztály C csoportjának vasárnapi játéknapján.

Jól védekezett a székelyföldi együttes Fotó: Beliczay László

Vasárnap délután zárult a városi sportcsarnokban rendezett harmadik buboréktorna a férfi kézilabda A osztály C csoportjában. Ez volt a csoportkör tizedik játéknapja, a Székelyudvarhelyi Szejke SK a Temesvári Poli CSU-val nézett farkasszemet.

A vendégek a 15. percig jól tartották a lépést, 7–7-ig fej-fej mellett haladt a két ellenlábas. Innen viszont rákapcsolt a Sipos Lóránt által felkészített gárda, tíz minutum alatt tízet lőtt, csak egyet kapott, ezzel pedig el is döntötte a találkozót.

Fotó: Beliczay László

A szünetben 20–10-et mutatott az eredményjelző, a pihenőt követően sem lankadt az udvarhelyiek lövőkedve, nagyon sima győzelmet arattak.

A hétvégén bezsebelt három diadallal a Szejke SK megerősítette vezető helyét a másodosztály C csoportjának élén, ezzel biztosan ott lehet a soron következő körben, az élvonalbeli feljutásért rendezett elődöntő tornán – de addig is még rendeznek egy tornát a csoportkörben.

Férfi kézilabda A osztály, C csoport, 10. forduló:

Székelyudvarhelyi Szejke SK–Temesvári Poli CSU 35–23 (20–10).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Kónya, Komporály 6-6, Csibi 5, Tăuțean, Katona 4-4, Mihály, Fekete, Szabó 2-2, Pál, Jére, Palatka, Tófalvi 1-1.

A csoport élmezőnye: 1. Szejke SK 27 pont, 2. Kolozsvári U 22, Segesvári VSK 21.