Borítékolható volt, hogy nehéz megmérettetés vár a sepsiszentgyörgyi klubra a női kézilabda másodosztály felsőházi rájátszásának 4. fordulójában, ugyanis aktuális ellenlábasa az a CS Judeţean Prahova volt, amely az alapszakaszban toronymagasan végzett az élen.
Az első gólt a Sepsi-SIC dobta, ez volt az egyetlen alkalom, amikor vezetni tudott a meccsen. Erre rögtön jött a hazai válasz, majd nem sokkal később már három volt közte (8–5). A folytatásban leginkább a házigazda akarata érvényesült, a vendégcsapat kénytelen volt futni az eredmény után, a Prahova diktálta a tempót.
Szünetben 14–12 volt az állás, ami hízelgő volt a háromszékiekre nézve, ugyanis a félidő hajrájában még néggyel ment az ellenfél. A második felvonás első negyedórája perdöntőnek bizonyult, ugyanis itt ritmust váltott a hazai alakulat és kidolgozott egy nyolcgólos előnyt (23–15), amit még sikerült egyre redukálnia a vendégeknek (24–23).
Ehhez azonban hatalmas energiákat mozgósított a Sepsi-SIC, így a hajrára már elfáradt, ezt pedig kegyetlenül kihasználta a Judeţean Prahova, összességében 34–29-re diadalmaskodott és otthon tartotta a pontokat.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC mérlege négy játéknapot követően egy győzelem és három vereség, és a hatodik pozíciót foglalja el a nyolc fős tabellán a felsőházi rájátszásban.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!