Több ízben felzárkózott a VSK Székelyudvarhely, a végjáték döntött

Józsa Csongor 2024. október 12., 20:05 utolsó módosítás: 2024. október 12., 20:07

Hullámzó mérkőzést játszott a székelyföldi együttes a Bákói CSM otthonában a férfi kézilabda élvonal összecsapásán. Héttel is vezetett ellenfelük, onnan is visszajöttek.

Túl sokszor, túl sokkal elengedte a VSK Székelyudvarhely ellenfelét Fotó: Csató Andrea

Szombaton délután a férfi kézilabda Bölények Ligája hetedik játéknapján a VSK Székelyudvarhely a Bákói CSM otthonába utazott. Utóbbiak ezidáig egyetlen pontot gyűjtöttek, az újonc székelyföldiek négy egységgel várták, így igazán ki-ki meccsről beszélhettünk.

A hazaiak indították jobban a meccset, 4–1-re, aztán a 16. percben 8–4-re is vezettek. Innen zsinórban lőtt öt góllal megfordította az állást a VSK, a 20. percben náluk volt az előny (8–9).

A pihenő előtt azonban sok volt a technikai hiba a Sipos Lóránt által irányított gárdánál, ezt pedig kegyetlenül kihasználta az ellenfele, így öttel ment a szünetben (16–11).

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

A második játékrészben tartotta a szintet a Bákó, a 41. percben héttel vezetett (21–14). Innen ismét összekapták magukat a vendégek, felzárkóztak háromra, sokáig ez volt a különbség az eredményjelzőn.

A végjátékban ismét elkapta a fonalat a székelyudvarhelyi együttes, egymás után négyszer zörgették meg a házigazdák hálóját, az 57. percben 25-nél kiegyenlítettek.

A legvégén jobban kijött a lépés a Bákónak, kihasználták azt, hogy a székelyföldiek erejéből sokat kivett az, hogy rendre nagy hátrányt kellett ledolgozniuk, így megszerezték első győzelmüket ebben az idényben.

A VSK számára egy újabb idegenbeli találkozó jön a sorban, jövő hétvégén a HC Buzău otthonában játszanak.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 7. forduló:
Bákói CSM–VSK Székelyudvarhely 28–26 (16–11).
A vendégek gólszerzői: Alin Roșu 6, Komporály Attila 5, Aleksandar Milicevic 4, Putnoky Szabolcs, Tálas Huba és Feliciano Couveiro 3-3, Szász Előd 2.