Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) közzétette pénteken a női és a férfi Bajnokok Ligája következő szezonjának indulóit. Mindkét rangos versenysorozatban 16 csapat lesz érdekelt, az EHF végrehajtó bizottságának a szabadkártyás helyek elosztásáról kellett döntenie.
A nőknél az ötszörös BL-győztes Győri ETO, illetve a SCM Râmnicu Vâlcea indulása biztos volt, de elfogadták a Ferencvárosi TC, illetve a 2016 Bajnokok Ligája-aranyérmes Bukaresti CSM kérelmét is.
Nem szerepelhet viszont az elitligában a Siófok KC, amely a magyar bajnokság idei befagyasztásakor a második helyet foglalta el a győri csapat mögött.
Bár a Magyar Kézilabda Szövetség a siófokiak szabadkártya-igénylését is elküldte az EHF-nek, az MKSZ döntésének értelmében a 2018/19-es bajnoki szezon végeredményét vették figyelembe, és akkor a Somogy megyeiek a bajnok Győr, illetve az ezüstérmes FTC után zártak a tabellán.
A férfi BL-ben a 2018/19-es magyar bajnok Telekom Veszprém biztos résztvevőnek számított, ugyanakkor a hazai rivális MOL Pick Szeged is elindulhat a csoportkörben, szabadkártyával. Ugyanezt nem sikerült megszereznie a román bajnokság legjobb csapatának, a Bukaresti Dinamóra csak a tartalékegyüttesek között számítanak.
A női és a férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolását egyaránt július 1-én tartják az európai szövetség bécsi székházában.
Mindkét sorozatban két nyolcas csoportot alakítanak ki: a csoportelsők és másodikok egyenesen a negyeddöntőbe jutnak, az utolsó és utolsó előtti helyezettek kiesnek, míg a többiek újabb párharcot vívnak a nyolc közé kerülésért. Az EHF a következő idényben is négyes döntőkkel tervez.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!