Tartalékoltak a magyarok, belefért a vereség

Józsa Csongor 2021. január 25., 20:37

A negyeddöntőbe való továbbjutást előzetesen megkaparintotta, elengedte az utolsó középdöntőbeli mérkőzését a magyar kéziválogatott a vébén. A spanyolok nem kegyelmeztek.

Már a negyeddöntőre figyeltek a magyarok Fotó: Facebook/kezivalogatott

Hétfőn este zárta a középdöntőt a magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokság I-es csoportjában. Nyugodtan vághattak neki a Spanyolország elleni meccsnek, hiszen azt a kezdő sípszó előtt lehetett tudni, hogy ezen két nemzeti gárda megy tovább a negyeddöntőbe.

Tartalékos magyar csapat állt ki az Eb-győztes ellen, a szakmai stáb döntése értelmében az eddigi kulcsembereket, Bánhidit, Lékait és Miklert nem is nevezte, míg a kispadon ült az egész összecsapás alatt több olyan játékos is, akik eddig sok percet eltöltöttek a pályán.

A hispánok a megszokott, teljes kerettel vágtak neki a találkozóknak, az elejét meg is nyomták rendesen, elhúztak 7–2-re. Könnyű, üreskapus találatokkal zsinórban ötször vették be a kaput Győriék, így ki is egyenlítettek (7–7).

Potyogtak a gólok, nem az erős védőfalakról szólt az első játékrész, a spanyolok kihasználva az ellenlábas támadásban eladott átadásait újból elhúzott, a 21. percben 14–10-kor kért időt Gulyás István szövetségi kapitány.

Nem jött az újabb magyar felzárkózás, sőt a spanyol gépezet tovább növelte előnyét, a szünetben 21–14 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész képe csak annyiban változott, hogy valamelyest visszavettek a csapatok a ritmusból és a gólszerzésből – nagyon edzőmeccs hangulata volt az egésznek. Az spanyolok végig a kézben tartották ezt a csatát, könnyedén verték a magyarokat.

A világbajnokságon öt győzelmet követően vereséget szenvedett Magyarország, ezzel pedig eldőlt, hogy a szerdai negyeddöntőben Franciaországgal néz farkasszemet.

Férfi kézilabda-világbajnokság, középdöntő, I-es csoport, 3. forduló:

Spanyolország–Magyarország 36–28 (21–14).
A magyarok gólszerzői: Balogh 6, Győri 5, Sunajko, Ancsin 4-4, Nagy, Szita 2-2, Hanusz, Hornyák, Máthé, Rosta, Topic 1-1.