Hirdetés

Székelyföldön edzőtáborozik a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar válogatott márciusban hazai pályán harcolta ki az olimpiai részvételt
Fotó: Magyar Kézilabda-szövetség

2021. június 03., 11:45

Június végén öt napon át Székelyudvarhelyen és környékén készül a tokiói olimpiára a magyar női kézilabda-válogatott. A helyi szervezők tervei szerint a szurkolók közönségtalálkozón beszélgethetnek a csapat tagjaival, illetve nyílt edzést is tartanak.

2021. június 03., 11:45

A magyar válogatott június 28-án, hétfőn érkezik Székelyudvarhelyre. Jakab Árpád, az Együtt növünk fel! alapítvány a határon túli magyar utánpótlás-kézilabdázás támogatására ügyvezetője érdeklődésünkre elmondta, a lányok öt napig tartózkodnak a városban.

A lelki feltöltődés mellett természetesen edzésmunkát is végeznek itt, hiszen akkor fog célegyenesbe fordulni a tokiói felkészülés.

A tervek szerint Elek Gábor szövetségi kapitány irányításával a válogatott napi két edzésen vesz részt a városi sportcsarnokban.

Jelenleg egyeztetünk a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatósággal, hogy az egyik edzésre a jelenleg érvényben lévő szigorú előírásoknak megfelelően nézőket is tudjunk beengedni. Továbbá tervezünk egy szabadtéri közönségtalálkozót is” – nyilatkozta Jakab.

Hirdetés

A válogatott programjában szerepel még kirándulás is, június 30-án, szerdán a Madarasi Hargitára, majd a Szentegyházi Gyermekfilharmónia rövid ünnepi műsorral köszöntené a nemzeti csapatot.

Hamarosan Székelyudvarhelyen készülnek az ötkarikás játékokra •  Fotó: MTI/Illyés Tibor Galéria

Hamarosan Székelyudvarhelyen készülnek az ötkarikás játékokra
Fotó: MTI/Illyés Tibor

„A lányok egy helyi panzióban lesznek elszállásolva, amit csak ők használnak, buborékrendszerben, a külvilágtól teljesen elszigetelve tudnak nyugodtan készülni az olimpiára.

Öröm számunkra, hogy amint felvetődött a székelyföldi edzőtábor kérdése a Magyar Kézilabda-szövetségnél, a vezetőség és a válogatott szakmai stábja egyből igent mondott.

Többen jártak már nálunk különböző klubcsapatokkal és magánszemélyként is, nagy örömmel jönnek most is. Az edzésmunkán túl egyfajta lelki feltöltődést is várnak az egyhetes székelyföldi ittléttől” – tette hozzá az ügyvezető.

•  Fotó: MTI/Illyés Tibor Galéria

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az Együtt növünk fel! alapítvány támogatásával kedden fogtak neki a zetelaki Tamás Zoltán Sportcsarnok padlózatának felújításához, teljesen új borítást kap a pálya. A tervek szerint a munkálatok egy hónapig tartanak, így a hivatalos átadón a magyar válogatott edzői stábjának tagjai közül Elek Gábor és Görbicz Anita vágná majd el a szalagot.

Az ezüstérmessel kezdenek

A tokiói olimpián a magyar lányok július 25-én 21.30-tól (romániai idő szerint 15.30-tól) a korábbi kétszeres világbajnok Franciaországgal játszanak, amely a legutóbbi olimpián ezüstérmes volt. A csapat mindössze 36 órával később ismét pályára lép, 27-én 12 órától (hajnali 5 órától) Brazíliával mérkőzik meg a B csoportban. Majd az orosz csapat, Spanyolország és Svédország lesz az ellenfél.

•  Fotó: Magyar női kézilabda-válogatott/Facebook Galéria

Fotó: Magyar női kézilabda-válogatott/Facebook

A magyar válogatott mérkőzései az olimpián, B csoport: július 25-én 15.30-tól Magyarország–Franciaország, július 27-én 5 órától Magyarország–Brazília, július 29-én 13.30-tól Magyarország–Orosz csapat, július 31-én 13.30-tól Magyarország–Spanyolország, augusztus 2-án 10.15-től Magyarország–Svédország.

Az A csoportban Hollandia, Montenegró, Norvégia, Japán, Dél-Korea és Angola szerepel. Mindkét hatos csoportból az első négy jut a negyeddöntőbe.

A magyar női válogatott a 2008-as pekingi szereplés után jutott ki ismét az olimpiára.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Bukarest újabb abszurdja: bukott pártból magyarellenes kormányfőt?

A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.

Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!