Szegeden védte meg bajnoki címét a Veszprém

MTI 2024. május 29., 22:21

A Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda NB I-ben, mivel 34–30-ra nyert a Szeged otthonában szerdán, a döntő második mérkőzésén.

A Veszprém 28. alkalommal végezett az élen a bajnokságban Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A találkozó előtt a szegediek köszöntötték a tíz évvel ezelőtt EHF Kupát nyert csapatuk megjelent tagjait, többek között Vadkerti Attilát, Mikler Rolandot, Zubai Szabolcsot, Ilyés Ferencet, Balogh Zsoltot, Ancsin Gábort, Tatai Pétert, Czina Józsefet és Jonas Källmant, valamint Marko Krivokapic másodedzőt, akit kedden neveztek ki a szerb Crvena zvezda vezetőedzőjévé.

A hazaiak keretéből Gleb Kalaras, Dean Bombac és Carlos Molina, a vendégektől Gasper Marguc, Bjarki Már Elísson és Agustín Casado maradt ki.

A két együttes előző nyolc egymás elleni meccsét a bakonyiak nyerték, ráadásul a legutóbbi öt alkalommal a csongrádiak egyetlen egyszer sem vezettek. Rossz sorozatukat ezúttal sem tudták megtörni, pedig a meccs során többször is – kapusuk lecserélésével – létszámfölényes támadásokkal próbálkoztak. A kezdeti háromgólos hátrányból felzárkóztak 6–5-re, sőt a meccs negyedénél is csak egy találat volt a különbség, utána viszont hét és fél perc alatt egy 4–0-s sorozattal ismét ellépett a Veszprém. A játékvezetők két percen belül öt kiállítást ítéltek, ez is hozzájárult, hogy megtört a Szeged lendülete, és a szünetben háromgólos hátrányban volt.

A második félidőben a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, és bár a hazai csapat ezúttal is több taktikai variációval próbálkozott, nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Ebben az időszakban a védekezésre már kevesebb figyelmet fordítottak a csapatok, így gólgazdag játékrészt láthattak a nézők – akik nem töltötték meg a széksorokat, tehát nem volt telt ház –, de a bakonyiak címvédése nem forgott veszélyben.

Emil Kheri Imsgard öt, Mikler Roland hét, a vendégeknél Rodrigo Corrales 11, Mike Ulrich Jensen öt védéssel zárt.

A finálé első meccsét pénteken házigazdaként 35–28-ra nyerték a bakonyiak, akik 28. alkalommal végeztek az élen a bajnokságban, ráadásul százszázalékos mérleggel lettek aranyérmesek.

Magyar kézilabda NBI, döntő, 2. mérkőzés:
OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém 30–34 (13–16)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Veszprém javára.