A fővárosi férfi kézilabdacsapat közösségi oldalán jelentette be: sikerült megszereznie Szász András aláírását. A 26 éves beállónak nem lesz idegen a bukaresti légkör a 2018–2019-es szezonban aranyérmet nyert a Bukaresti Dinamóval, a Bajnokok Ligájában szerepelt az együttessel.
Szász a Székelyudvarhelyi KC-nál nevelkedett, mely klubbal 2015-ben Challenge Kupát nyert. Ezt követően játszott a Bukaresti CSM-nél, magára öltötte a román válogatott mezt, a legutóbbi szezont a magyarországi Grundfos Tatabányánál töltötte.
A vargyasi születésű kézilabdázó újból a BL-ben játszhat, amennyiben a Dinamo szabadkártyát kap az európai szakszövetségtől, hogy szerepelhessen a legrangosabb kupakiírásban.
A bukaresti klub a hétvégén még bejelentett egy érkezőt: visszatér a klubhoz az egyik legjobban jegyzett román játékos, Valentin Ghionea, aki legutóbb a Sporting Lisszabonnál idegenlégióskodott.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!