Szaladtak az eredmény után, amikor utolérték nem éltek vele

Józsa Csongor 2022. február 12., 21:14

Remek hangulatú, küzdelmes mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely saját közönsége előtt a férfi kézilabda másodosztály felsőházi rájátszásában a Nagyváradi VSK ellen.

Tăuțean csapata leggólerősebb játékosa volt Fotó: László Ildikó

Szombaton délután szép számú, mintegy 500 néző volt kíváncsi a VSK Székelyudvarhely első hazai találkozójára a 2022-es naptári évben. A Nagyváradi VSK ellen az elmúlt idényekben rendre nagy csatát vívtak. Ezúttal sem volt másképp.

A rajtot jobban kapták el a vendégek, a székelyföldiek részéről több volt a pontatlanság, csak szaladtak az eredmény után, de csupán rendre egyenlíteni tudtak. A szünet előtti percekben vették át a vezetést – ezt is csak egy pillanatig, a Bihar megyeiek mehettek a pihenőre minimális különbségű előnnyel (13–14).

A második játékrész elején megrázta magát a Sipos Lóránt által irányított gárda, a maguk javára fordították az állást, de leszakítaniuk az ellenfelet nem sikerült.

Fotó: László Ildikó

Olyannyira nem, hogy egy váradi időkérés után zsinórban négyszer voltak eredményesek, az addigi legnagyobb különbséget mutatta az eredményjelző a 45. percben (21–24).

Nem adta fel az udvarhelyi csapat, hét minutumra rá kiegyenlített (26–26), de ez sokat kivett belőlük.

A végjátékot jobban bírta a vendégcsapat, elvitte a pontokat egy olyan mérkőzésen, amelyik nyitott volt. Apró nüanszok döntöttek, a kulcsmomentumokban viszont a Hargita megyeiek rossz döntéseket hoztak.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 2. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagyváradi VSK 28–31 (13–14).
A hazaiak gólszerzői: Angelo Tăuțean és Csibi Hunor 8-8, Fekete Róbert és Kónya Hunor 4-4, Jére Róbert 2, Palatka Barna és Katona Tamás 1-1.