A tornán hat férfi és három női együttes vesz részt, a székelyföldi csapatok mellett Horvátországból, Szerbiából és Bosznia-Hercegovinából érkeznek a részvevők.
A nőknél a Marosvásárhelyi Active 7, a Szabadkai RK Stara Škola és a Zetelaki FNK körmérkőzést játszik egymással. A férfiaknál két csoport lesz, az A-ba a Szabadkai RKSŠ, az RK Sloboda Tuzla (Bosznia) és Udvarhely (a Partizán és a Szejke Fan Club kézilabdázói alkotják), a B csoportba pedig az RK Bedekovčina (Horvátország), a Székelyudvarhelyi Öregfiúk és a Gyergyói Öregfiúk került.
Az eseményt a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány és a Fuss Neki! támogatta, társszervező a Hargita Megyei Kézilabda-szövetség.
A 2015 márciusában elhunyt Szabó Dénes az ötvenes évektől a kilencvenes évekig Székelyudvarhely egyik legkiemelkedőbb kézilabdaedzője volt.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!