Mindkét oldal kissé görcsösen kezdte a második fordulót, a svédek játékán nem érződött, hogy egy nappal korábban simán verték a lengyeleket, míg a románok hasonlóan sokat hibáztak, mint a franciák ellen. A tizedik percig fej-fej mellett haladtak a felek (3–3),
ekkor a svédek nagyon beragadtak, bő 8 percig nem tudtak gólt szerezni, az időkérés sem segített rajtuk, így a románok simán elléptek az eredményjelzőn, 10–4-re vezettek.
Aztán erőre kaptak az előző két olimpián egyaránt negyedik svédek, és a szünetig kettőt lefaragtak hátrányukból, ami így is tetemes volt (8–12).
Térfélcserét követően úgy tűnt, hogy a skandinávok utolérik a támadásban többször is hibázó, a védelem oszlopát, Boiciucot piros lappal elveszítő románokat, akik viszont sokáig tartották vékony előnyüket, ami az 55. percben olvadt el (22–22).
A svéd feltámadás viszont elmaradt, a román kapusok – a meccs kétharmadában Curmenț, a végén Kelemen – ezúttal is kiválóan védtek,
a hajrában pedig a nyomást jobban bírták a fiatal románok, óriási eredményt elérve két góllal megverték a svédeket, akik így gyakorlatilag lemondhatnak az éremszerzésről.
Következik a magyar lányok elleni vasárnap 19 órai ütközet, ami a mai siker tükrében kiélezett küzdelmet vetít előre.
Gól nélküli döntetlent játszott az FC Hermannstadt otthonában az FK Csíkszereda, amely az egy ponttal újabb lépést tett a bennmaradás felé az élvonalbeli bajnokságban.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!