Az előző játéknapon a Nagyvárad ellen szenvedte el idénybeli második vereségét a zöld-fehér gárda, amely így szombaton a Temesvári CSU ellen igyekezett javítani. Ellenlábasa csupán a kilencedik pozíciót foglalja el a tabellán, így jó esélyekkel vágott neki a megmérettetésnek a házigazda. Jól kezdett a Szabó Kati sportcsarnokban a Sepsi-SIC, 3–0-val indított.
Húsz percnyi játék után szoros volt az állás, 8–8 állt az eredményjelzőn. A vendég csapat nem csak egyenlíteni, de fordítani is tudott még a félidő előtt, 12–14-nél mehettek pihenőre.
A második felvonásban gyors gólváltások következtek, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a különbséget az utolsó tíz perc teremtette meg, a háromszéki klub 30–23-ra győzött és megerősítette a harmadik helyét a pontvadászatban.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!