Az első negyedórában egymás góljaira válaszoltak a felek, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Aztán a játékrész második felében jobban kijött a lépés a vendégeknek, Buzogány kiváló formában védett, vezettek három góllal is (23. perc, 7–10), ám a hazaiak nem szakadtak le, a szünetig visszajöttek mínusz egyre (11–12).
Fordulás után bosszantó hibákat követett el támadásban az udvarhelyi csapat, a CSM pedig zsinórban szerzett négy góllal könnyen fordított, így már a VSK-nak kellett az eredmény után futnia. Érkezett is az időkérés Sipos Lóránt vezetőedzőtől, ám ez sem segített a hibák kiküszöbölésében, a fővárosiak pedig hatra növelték előnyüket (50. perc 22–16). Hiába jött az újabb időkérés, a fiúk fejben szétestek, a CSM pedig további két góllal eldöntötte a továbbjutás kérdését.
A VSK Udvarhely marad a fővárosban, hiszen pénteken 17.30-kor ismét összecsap a Bukaresti CSM-mel, ezúttal a Bölények Ligája 10. fordulójában.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!